Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Wychowanka APS Rumia powołana do reprezentacji Polski


Wychowanka APS Rumia powołana do reprezentacji Polski26.05.2020 r.


Paulina Damaske, wieloletnia zawodniczka APS Rumia, została powołana do reprezentacji Polski na sezon 2020/21 w piłce siatkowej kobiet. Zgrupowanie nowego składu odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku i potrwa od 4 do 25 czerwca. W zajęciach weźmie udział szesnaście zawodniczek.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Przed rozpoczęciem zajęć na terenie COS OPO Szczyrk wszystkie zawodniczki oraz sztab poddani zostaną badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy w Szczyrku będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 6 do 30 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania o organizację spotkań sparingowych.

Paulina Damaske urodziła się 1 czerwca 2001 roku w Malborku. „Damaszi”, bo tak ją nazywają koleżanki z boiska, mierzy 180 centymetrów wzrostu. Jej pierwszym klubem był APS Rumia, a trenerem Robert Sawicki. W minionym sezonie związana była z SMS PZPS Szczyrk I, gdzie grała jako przyjmująca. Rozegrała 21 meczów, zaliczyła 20 asów i zdobyła 31 punktów blokiem. Wśród najlepiej punktujących pierwszoligowych zawodniczek rumianka uplasowała się na szóstym miejscu, mając 288 „oczek” na koncie. Od przyszłego sezonu Paulina Damaske będzie reprezentować barwy klubu Grot Budowlani Łódź w najwyższej lidze rozgrywek kobiet.

Źródło fotografii.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń