Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zagórze całkowicie zmienia oblicze, umowa podpisana


Zagórze całkowicie zmienia oblicze, umowa podpisana05.03.2020 r.


To przełom w sprawie rewitalizacji rumskiego Zagórza. Opiewająca na ponad 11,5 miliona złotych umowa, w ramach której dzielnica zyska nowoczesną infrastrukturę, została podpisana. Prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach.

Oficjalne podpisanie dokumentów z udziałem burmistrza Michała Pasiecznego oraz prezesa zarządu firmy budowlano-drogowej MTM Marka Ignatowskiego odbyło się we wtorek 10 marca na terenie urzędu miasta.

Cieszymy się niezmiernie, że rozpoczynamy kolejny, ten większy etap rewitalizacji na Zagórzu – przyznaje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Będą to prace ziemne, związane także z infrastrukturą techniczną, dlatego liczymy na wyrozumiałość naszych mieszkańców. Będą realizowane również tereny rekreacyjne, miejsca parkingowe czy nowoczesne boisko. Krótko mówiąc, wszystko po to, by żyło się lepiej – podkreśla.

Uważam, że jako firma jesteśmy dobrze przygotowani do poprowadzenia tego zadania. Tego typu inwestycje już prowadziliśmy, m.in. rewitalizowaliśmy dzielnicę Chylonia w Gdyni, dlatego zdajemy sobie sprawę z wymagań i ewentualnych zagrożeń. Myślę, że uda nam się spełnić oczekiwania władz miasta i mieszkańców – dodaje Marek Ignatowski, prezes MTM.

Przetarg na wykonanie kompleksowego zagospodarowania oraz rozbudowy infrastruktury komunalnej na terenie osiedla Zagórze został rozstrzygnięty pod koniec stycznia. Prace będą polegać m.in. na budowie nowoczesnych boisk, placów zabaw, nowych ścieżek rowerowych, chodników, miejsc integracji oraz wiat przystankowych. Efekt końcowy będzie widoczny najpóźniej w czerwcu 2021 roku.

Do tej pory w ramach rewitalizacji Zagórza udało się wyremontować 10 budynków wielorodzinnych oraz zbudować kładkę pieszo-rowerową nad Zagórską Strugą. Ponadto trwa budowa docelowej siedziby Klubu Integracji Społecznej przy ul. Sabata, wraz z zagospodarowaniem okolicznego terenu. Równolegle, od stycznia 2018 roku, realizowany jest społeczny aspekt projektu.

Więcej szczegółowych informacji na temat rewitalizacji Zagórza można znaleźć pod tym linkiem.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń