Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia

Zamiast topić marzannę, zasadzili kwiaty


Zamiast topić marzannę, zasadzili kwiatyf22.03.2021 r.

Zamiast topić marzannę, zasadzili kwiaty

Jak przywitać wiosnę? Najlepiej w zgodzie z naturą. Z takiego założenia wychodzą władze Rumi, gdzie już po raz piąty pożegnano kalendarzową zimę, sadząc miododajne krzewy. Akcja zakończyła się sukcesem dzięki aktywnemu wsparciu małych mieszkańców miasta.

W tym roku pierwszy dzień wiosny przypadał w niedzielę (21 marca), niemniej symboliczne powitanie tej pory roku odbyło się dzień później. Organizatorem wspólnego sadzenia ważnych dla środowiska naturalnego roślin był wiceburmistrz Piotr Wittbrodt, który poprosił o pomoc małych mieszkańców Rumi. Akcja odbyła się w sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, niedaleko przystanku autobusowego „Rondo Jana Pawła II 02”, gdzie kilka miesięcy temu stanęła wyjątkowa huśtawka.

Gdyby nie pomoc 3-letnich trojaczków – Kasi, Zosi i Małgosi – oraz dzieci z Fundacji „Rodzina w mieście Rumia” przedsięwzięcie nie zakończyłoby się sukcesem. Wszyscy byli doskonale przygotowani, mieli nawet własne narzędzia. Naprawdę spisali się na medal – przyznaje Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi do spraw społecznych. – Od razu zapowiedziałem, że gdy maluchy podrosną, to zasadzimy drzewa. Tym razem były to mniejsze rośliny, dlatego efekt będzie widoczny dopiero za kilka miesięcy – dodaje.

Akcja sadzenia miododajnych roślin z okazji pierwszego dnia wiosny została zapoczątkowana w 2017 roku, a jej głównym celem jest propagowanie proekologicznych nawyków wśród najmłodszych mieszkańców Rumi. Inicjatywa jest jednym z działań podejmowanych przez samorząd w zakresie ekologii i edukacji. W ten sposób miasto stara się też zapobiegać sytuacji, w której zabraknie pszczół i konieczne stanie się chemiczne zapylanie roślin.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń