Piątek, 23 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zamknięcie ronda Armii Krajowej – zmiany w organizacji ruchu


Zamknięcie ronda Armii Krajowej – zmiany w organizacji ruchu12.05.2020 r.


W poniedziałek 18 maja zamknięte zostanie rondo Armii Krajowej w Rumi, tym samym ulice Ceynowy oraz Żwirki i Wigury będą tymczasowo nieprzejezdne. Objazd możliwy będzie ulicą Starowiejską. Utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do 30 maja.

Zaproponowany wariant tymczasowej organizacji ruchu pozwoli na szybsze przeprowadzenie niezbędnych robót drogowych i ponowne otwarcie ulic. Stopniowe zamykanie poszczególnych fragmentów ulic nie tylko zagrażałoby bezpieczeństwu kierowców, ale i znacząco wydłużyłoby okresowe utrudnienia w ruchu drogowym.

W związku z kolejnym etapem remontu ul. Żwirki i Wigury od 18 do 31 maja zmieniona zostanie trasa autobusu linii numer 85. Więcej szczegółowych informacji – pod tym linkiem.


Gruntowna przebudowa ul. Żwirki i Wigury w Rumi ruszyła na początku marca i potrwa najprawdopodobniej do sierpnia bieżącego roku. W ramach tej kosztującej około 2 mln zł inwestycji wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz krawężniki na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Ceynowy. Ponadto usprawniony zostanie ruch pieszo-rowerowy w rejonie pomnika Armii Krajowej – pojawią się bariery oddzielające rowerzystów od pieszych, a ścieżka zostanie odpowiednio oznakowana. Przebudowana zostanie także zatoka autobusowa, a przystanek zyska oczekiwaną przez mieszkańców wiatę. Z kolei przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w ostrzegawcze płytki integracyjne dla osób niewidomych i niedowidzących. Poprawie ulegnie również teren zielony znajdujący się bezpośrednio przy jezdni.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń