Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zapraszamy na Koncert Świąteczno-Noworoczny w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych


Zapraszamy na Koncert Świąteczno-Noworoczny w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych03.01.2023 r.

Mieszkańcy Rumi ponownie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Świąteczno-Noworocznym. Wydarzenie odbędzie się 8 stycznia o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski – dyrektor artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych.

Tego dnia będzie można usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, w tym „Bóg się rodzi”, „Lulajże, Jezuniu” i „Gdy się Chrystus rodzi”. Nie zabraknie również utworów świątecznych, m.in. „O holy night”, czy muzyki operowej – arii „Nessun dorma” z opery Pucciniego „Turandot” oraz słynnych kupletów Torreadora „Votre toast”. Pojawią się również przepiękne i najbardziej znane melodie musicalowe znane ze sztuk: „Upiór  w operze”, „Koty” oraz „Skrzypek na dachu”.

Podczas koncertu wystąpią znakomici artyści polskich scen operowych i musicalowych: Maria Domżał – sopran, Dominik Sutowicz – tenor (Teatr Wielki w Łodzi), Janusz Żak – bas i baryton (Opera Nova w Bydgoszczy), Paulina Janczak – śpiew, Marta Burdynowicz – śpiew (zwyciężczyni 12. edycji The Voice of Poland), Marcin Januszkiewicz – śpiew (m.in. Teatr Muzyczny w Gdyni i Teatr Muzyczny Roma w Warszawie).

W gronie instrumentalistów będzie można usłyszeć także artystów współpracujących z wieloma polskimi instytucjami kultury: Dawid Głowacki – klarnet, Krzysztof Słomkowski – kontrabas, Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne.

Wystąpią także artyści związani z powiatem wejherowskim, którzy odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej: Anna Rocławska-Musiałczyk – fortepian oraz Tomasz Chyła – skrzypce.

Nie zabraknie również najmłodszych talentów z powiatu. Zaśpiewają: Chór Dziecięcy Ergo Cantemus ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi i Schola Parafialna Ichtis (przygotowanie: Beata Awsiukiewicz), Chór ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. gen. Józefa Wybickiego w Wejherowie (przygotowanie: Aleksandra Janus ) oraz gościnnie Żeński Chór Kameralny przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie (przygotowanie: Tomasz Chyła). Za pulpitem dyrygenckim staną: Aleksandra Janus i Tomasz Chyła.

Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie zawitam do mojego rodzinnego miasta i cieszę na kolejne muzyczne spotkanie z publicznością. Styczniowy koncert odbędzie się dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi. To dla mnie niezwykle ważne, że w tak trudnym czasie mamy osoby, które pragną wspierać kulturę, dziękuję za to i kłaniam się nisko – mówi Marek Gerwatowski, pomysłodawca wydarzenia, który tego wieczoru zaśpiewa i poprowadzi koncert. – Serdecznie zapraszam na to szczególne wydarzenie w imieniu wszystkich, którzy pomagają w organizacji koncertu, i swoim – zachęca.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorami koncertu są: Rumskie Spotkania Muzyczne, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Fundacja dla Was. Partnerzy wydarzenia: Urząd Miasta Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń