Poniedziałek, 30 Listopad 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”


Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”f19.10.2020 r.

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl familijny pt. „Adonis ma gościa”. Wydarzenie odbyło się w czwartkowy wieczór (15 października) w Dworku pod Lipami. Ze względów bezpieczeństwa widownia została znacząco ograniczona.

Tytułowy Adonis to piękna i utalentowana papuga, której życie ogranicza się do klatki nazwanej przez nią pałacem. Pewnego razu zauważa w swym królestwie „dużą czarną kupkę”, która okazuje się być wroną. Między ptakami z dwóch różnych środowisk dochodzi do spięć. Adonis nie rozumie wrony, dla której najwyższą wartością jest wolność.

To spektakl nie tylko dla dzieci. Jest to spektakl o inność, różnorodności. Pracując nad nim, naprawdę dobrze się bawiliśmy i mamy nadzieję, że efekt naszej pracy przyniesie publiczności tyle samo radości – mówi reżyser spektaklu Magdalena Bochan-Jachimek.

Dużym atutem tego spektaklu jest to, że udało nam się stworzyć całą warstwę muzyczną od nowa. Teksty piosenek napisała Ola Lis, a muzykę Paweł Pochyluk – mówi aktor wcielający się w postać wrony Piotr Lewicki.

W wyniku obostrzeń na salę Miejskiego Domu Kultury w Rumi mogło wejść tylko 20 osób.

Spektakl ten jeszcze pokażemy na scenie MDK-u, jeśli nie w tym, to na pewno w przyszłym roku. Tymczasem aktorzy Zawodowego Teatru MDK będą jeździć do szkół i pokazywać Adonisa w ramach „Lekcji z Kulturą” – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor jednostki.

  • W rolach głównych: Angelika Weichbrodt, Piotr Lewicki
  • Reżyseria: Magdalena Bochan-Jachimek
  • Teksty piosenek: Ola Lis
  • Muzyka: Paweł Pochyluk

Spektakl powstał przy wsparciu: Urzędu Miasta Rumi, Banku Rumia Spółdzielczego oraz firmy spedycyjnej Latis Logistics z Gdyni.

Bohaterowie sztuki. Fotografia wykonana podczas premiery spektaklu.

Kalendarz wydarzeń