Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia

Zdjęcia mieszkańców trafiły na wystawę


Zdjęcia mieszkańców trafiły na wystawęf20.01.2021 r.

Zdjęcia mieszkańców trafiły na wystawę

Miejska zabudowa, życie społeczne, okoliczna przyroda, a nawet ciała niebieskie – wszystko to można zobaczyć na fotograficznej wystawie, która w połowie stycznia stanęła w centrum handlowym Port Rumia. Ekspozycję przygotował urząd miasta, natomiast same zdjęcia zostały wykonane przez mieszkańców, a dokładniej członków facebookowej grupy „Z aparatem po Rumi”.

„Z aparatem po Rumi” to grupa stworzona przez urząd miasta w połowie października 2019 roku. Grupa powstała z myślą o osobach, które uwieczniają życie miasta, wykonując przeróżne fotografie, i chcą je pokazać innym. Jest to otwarta społeczność, co oznacza, że każdy użytkownik Facebooka może zostać jej członkiem, o ile zaakceptuje krótki, pięciopunktowy regulamin.

Grupę tworzy obecnie ponad tysiąc osób, które opublikowały łącznie kilka tysięcy autorskich fotografii. Zdjęcia przedstawiają okoliczną przyrodę, charakterystyczne dla Rumi miejsca i obiekty, a nawet samychmieszkańców czy zjawiska społeczne. Cyklicznie odbywają się również tematyczne zabawy. Były to już między innymi „poszukiwania wiosny”, „fotka z okna” czy „magnetyczne fotografie”. Zwycięzcy są nagradzani przez urząd miasta zestawami gadżetów.

Każdy użytkownik Facebooka, który chciałby zostać członkiem tej wyjątkowej grupy, powinien wpisać w wyszukiwarkę „Z aparatem po Rumi”, następnie kliknąć „Dołącz” i zaakceptować regulamin. Wówczas pozostaje już tylko publikować wykonane przez siebie zdjęcia i podziwiać uwieczniane przez innych obrazki.

Najnowsza wystawa stanowi swoisty przegląd zdjęć, które zostały opublikowane w 2020 roku. Do końca lutego ekspozycję można podziwiać na terenie centrum handlowego Port Rumia, niedaleko wejścia „Hel”.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń