Niedziela, 17 Styczeń 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Zmiana tras linii autobusowych – zamknięcie ul. Batorego w Rumi


Zmiana tras linii autobusowych – zamknięcie ul. Batorego w Rumif31.12.2020 r.

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Sabata, Kamiennej i Batorego w Rumi, od 8 stycznia 2021 r., przez około 2 tygodnie, nie będzie możliwości przejazdu z ul. Sabata w ul. Batorego (w obu kierunkach). W tym czasie wprowadzone zostają zmiany tras autobusów linii 84, 85 i 288.

Autobusy linii 84, wobec braku możliwości dojazdu do przystanku końcowo-początkowego Podmokła, kursować będą - wybranymi kursami - do/z pętli Cmentarz Komunalny przez ul. Sobieskiego i Górniczą. Na trasie objazdu obowiązują przystanki Górnicza 02 i 03 oraz Cmentarz Komunalny 01.

Autobusy linii 85 w kierunku Rumi Szmelty, zamiast ul. Batorego i św. Józefa kursować będą przez ul. Kamienną. Na trasie objazdu wyznaczone zostają przystanki zastępcze przy ul. Kamiennej:
•    Młyńska 90 na żądanie (w rejonie skrzyżowania z ul. Rycerską);
•    Porazińskiej 90 (pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Porazińskiej, a Św. Józefa).

W kierunku Rumi Partyzantów obowiązuje stała trasa linii (przez ul. Kamienną), ale ze względu na zakres prac autobus nie będzie zatrzymywać się na przystanku Sabata – Szkoła 01.

Autobusy linii 288 w obu kierunkach, zamiast ul. Batorego i św. Józefa kursować będą przez ul. Kamienną. Na trasie objazdu obowiązywać będą przystanki linii 85:  
•    Młyńska 01 (na żądanie) w kierunku Rumi Dw. PKP i Młyńska 90 (na żądanie) w kierunku Łężyc;
•    Porazińskiej 01 w kierunku Rumi Dw. PKP i Porazińskiej 90 w kierunku Łężyc.

Dodatkowo w kierunku Rumi Dw. PKP autobus nie będzie zatrzymywać się na przystanku Sabata – Szkoła 01.

Kalendarz wydarzeń