Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Za nami drugie warsztaty z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”

Za nami drugie warsztaty z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”11.06.2024
W Klubie Integracji Społecznej „Zagórze” 5 czerwca odbyły się warsztaty programowo-projektowe z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”. Były to drugie z organizowanych w ostatnim czasie spotkań partycypacyjnych poświęconych pracy nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumi... czytaj całość »

Regulamin naboru food trucków do stref gastronomicznych w Rumi

Regulamin naboru food trucków do stref gastronomicznych w Rumi06.06.2024
Kliknij tutaj, aby pobrać regulamin wraz z kartą zgłoszenia (ostatnia strona). czytaj całość »

Fragment ul. Piłsudskiego zostanie wyremontowany

Fragment ul. Piłsudskiego zostanie wyremontowany05.06.2024
W najbliższy poniedziałek (10 czerwca) w Rumi rozpocznie się remont fragmentu ulicy Piłsudskiego – na odcinku pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Wybickiego. Na czas modernizacji odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu. Wykonawca planuje zakończyć prace w środę (12 czerwca). czytaj całość »

Przedłużenie godzin pracy w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego

Przedłużenie godzin pracy w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego05.06.2024
W związku z mijającym 6 czerwca terminem na złożenie wniosku o zmianę miejsca głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz terminem pobrania zaświadczenia o prawie do głosowania, tego dnia (6 czerwca) wydłużone zostają godziny pracy stanowiska ewidencji ludności w Urzędzie Miasta Rumi. W c... czytaj całość »

Wyniki konkursu na hejnał skomponowany z okazji 800-lecia Rumi

Wyniki konkursu na hejnał skomponowany z okazji 800-lecia Rumi05.06.2024
Znamy wyniki konkursu, którego celem było stworzenie melodii upamiętniającej 800-lecie pierwszej wzmianki o Rumi. Zgłoszenia były przyjmowane do 30 kwietnia. Komisja konkursowa (skład: przewodniczący komisji Piotr Wittbrodt, zastępca przewodniczącego Krzysztof Brzozowski, członek Tomasz Winczewski, ... czytaj całość »

Weź udział w ankiecie pt. „Tożsamość mieszkańców a jakość życia w regionie metropolitalnym”

Weź udział w ankiecie pt. „Tożsamość mieszkańców a jakość życia w regionie metropolitalnym”04.06.2024
Studenci kierunku gospodarka przestrzenna i geozarzadzanie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu proszą o wypełnienie kilkuminutowej ankiety dotyczącej tożsamości mieszkańców oraz jakości życia w regionie metropolitalnym. czytaj całość »

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane04.06.2024
Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer P... czytaj całość »

Remont ul. Roszczynialskiego – będą tymczasowe zmiany w ruchu

Remont ul. Roszczynialskiego – będą tymczasowe zmiany w ruchu24.05.2024
W najbliższy poniedziałek (27 maja) od godziny 6:00 rozpocznie się zapowiadana przebudowa ulicy Roszczynialskiego. Wykonawca planuje zakończyć prace w ciągu trzech dni. Na czas modernizacji ulica zostanie tymczasowo wyłączona z ruchu. Mieszkańcy są proszeni o nieparkowanie i usunięcie pojazdów znajd... czytaj całość »

Włącz się w aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji – drugie warsztaty projektowe

Włącz się w aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji – drugie warsztaty projektowe24.05.2024
Włącz się w aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji – weź udział w drugich warsztatach programowo-projektowych z cyklu „Rewitalizacja w naszym mieście”! Rozpoczynamy drugi etap prac nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumia na lata 2017-2030”, skupiający się na wyz... czytaj całość »

Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych na ul. Roszczynialskiego

Zmiana terminu odbioru odpadów komunalnych na ul. Roszczynialskiego22.05.2024
Urząd Miasta Rumi Informuje, iż ze względu na remont ul. Roszczynialskiego w dniach 27-29.05.2024 r. odbiór odpadów komunalnych (zmieszanych, biokuchennych, biozielonych, papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych) z nieruchomości nastąpi w piątek, 24.05.2024 r. (zamiast planowego odbioru we wtorek... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” 20.05.2024
Dnia 13 maja 2024 roku do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Wspieranie Kultury Fizycznej” złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwal... czytaj całość »

Ogłoszenie o konkursie na stanowiska dyrektorów „Bajki” Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola pod Topolą w Rumi

Ogłoszenie o konkursie na stanowiska dyrektorów „Bajki” Przedszkola nr 2 oraz Przedszkola pod Topolą w Rumi17.05.2024
Burmistrz Miasta Rumi ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora w placówkach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Rumia: „Bajka” przedszkola nr 2 w Rumi, przy ul. Kościelnej 8; Przedszkola pod Topolą w Rumi, przy ul. Leśnej 4. czytaj całość »

Rozpoczyna się modernizacja ul. Sienkiewicza

Rozpoczyna się modernizacja ul. Sienkiewicza13.05.2024
We wtorek 14 maja od wczesnych godzin porannych rozpocznie się modernizacja ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ul. Starowiejskiej. Zakres prac obejmuje m.in. regulację wysokościową studzienek oraz ułożenie nowej warstwy wierzchniej asfaltu. czytaj całość »

Zostań wystawcą „Psot na Błoniach”

Zostań wystawcą „Psot na Błoniach”13.05.2024
Szukasz okazji do zaprezentowania swojej firmy lub działalności związanej z psami? Już po raz trzeci zapraszamy do współtworzenia z nami „Psot na Błoniach” – wydarzenia skierowanego do wszystkich miłośników psów. Rumski zlot odbędzie się w niedzielę 26 maja w godzinach 12:00-16:00 na Błoniach Janows... czytaj całość »

Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego10.05.2024
Informacje dotyczące udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na 9 czerwca 2024 r. czytaj całość »

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u

Sprawdź formy wsparcia od PFRON-u09.05.2024
Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Nie stać cię na opłatę najmu mieszkania? A może mieszkanie, które zajmujesz, jest pełne barier architektonicznych? Sprawdź, czy możesz skorzystać z poniższych form wsparcia. czytaj całość »

Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu

Prowadzisz biznes w branży turystycznej? Pomóż w badaniu08.05.2024
Jak pomorska branża turystyczna patrzy na sytuację w lokalnej turystyce? Urząd Marszałkowski kolejny raz bada nastroje przedsiębiorców, żeby poznać wyzwania na najbliższe miesiące. Każdy, kto prowadzi także na terenie Rumi biznes związany z usługami turystycznymi – noclegami, gastronomią, przewozami... czytaj całość »

„Rewitalizacja w naszym mieście” – weź udział w warsztatach edukacyjno-diagnostycznych

„Rewitalizacja w naszym mieście” – weź udział w warsztatach edukacyjno-diagnostycznych06.05.2024
Trwają prace nad aktualizacją „Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Miejskiej Rumia na lata 2017-2030” stanowiącego podstawę prowadzenia rewitalizacji w naszym mieście. Szczególnie istotny przy opracowaniu tego dokumentu jest udział lokalnej społeczności, poznanie jej potrzeb i oczekiwań, ale też w... czytaj całość »

Telefon od ankietera? Zweryfikuj, czy to pracownik GUS

Telefon od ankietera? Zweryfikuj, czy to pracownik GUS30.04.2024
Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie Rumi, wśród losowo wybranych mieszkańców, prowadzone będą badania ankietowe Głównego Urzędu Statystycznego. Badania będą realizowane w ciągu drugiego kwartału tego roku (do końca czerwca). czytaj całość »

Komunikat dotyczący afrykańskiego pomoru świń

Komunikat dotyczący afrykańskiego pomoru świń30.04.2024
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Wejherowie informuje o zagrożeniu związanym z afrykańskim pomorem świń – tzw. ASF. Potwierdzono występowanie choroby u padłych dzików na terenie Gdyni, przez co restrykcje dotyczą też sąsiedniego powiatu wejherowskiego, w tym Rumi. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Historia spod bloków”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Historia spod bloków” 30.04.2024
25 kwietnia 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Historia spod bloków” złożona przez Osiedlowy Klub Sportowy „Janowo” Rumia, z siedzibą w ... czytaj całość »

Komunikat dotyczący działań saperskich prowadzonych w Kazimierzu

Komunikat dotyczący działań saperskich prowadzonych w Kazimierzu26.04.2024
Podczas prac kanalizacyjnych prowadzonych w Kazimierzu przy ul. Kwietniowej 45 znaleziono niewybuch z czasów drugiej wojny światowej. Na poniedziałek 29 kwietnia zaplanowano działania saperskie w godzinach 8:00-13:00. W tym czasie na obszarze w promieniu 1,5 kilometra od lokalizacji niewybuchu nie b... czytaj całość »

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży – Lato 2024

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży – Lato 202424.04.2024
Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego gminy w 2024 r. w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży – Lato 2024. Termin składania ofert ustala się do 21 maja 2024 r. do godz. 15:30. czytaj całość »

W niedzielę duathlon na ulicach Rumi – będą zmiany w ruchu

W niedzielę duathlon na ulicach Rumi – będą zmiany w ruchu17.04.2024
Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia Rumia będzie po raz ósmy gospodarzem Mistrzostw Polski w Duathlonie. Ponad 370 zawodniczek i zawodników z całego kraju ruszy trasą prowadzącą między innymi ulicami Dębogórską, Starowiejską i Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, co oznacza chwilowe wyłączenia z... czytaj całość »

Rusza remont ul. Sobieskiego w Rumi. Droga będzie częściowo zamknięta

Rusza remont ul. Sobieskiego w Rumi. Droga będzie częściowo zamknięta15.04.2024
W związku z remontem nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 468 (ul. Sobieskiego) kierowcy przejeżdżający przez Rumię muszą się liczyć z tymczasowymi utrudnieniami. Mimo że prace będą prowadzone w nocy, to ograniczenia związane ze zmianą organizacji ruchu drogowego będą obowiązywać także za dnia. czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi”12.04.2024
10 kwietnia 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Ruch dla Seniora. Aktywne tańce dla Seniora w Rumi” złożona przez Taneczny Klub Sportowy ... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi”12.04.2024
29 marca 2024 r. do Urzędu Miasta Rumi wpłynęła w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie uproszczona oferta realizacji zadania publicznego pt. „Kształtowanie tożsamości kulturowej miasta na przykładzie Rumi” złożona przez Fundację Pomys... czytaj całość »

Rusza modernizacja ulic Kostki-Napierskiego i Prusa. Będą utrudnienia

Rusza modernizacja ulic Kostki-Napierskiego i Prusa. Będą utrudnienia12.04.2024
W poniedziałek (15 kwietnia) rozpocznie się modernizacja ulic Kostki-Napierskiego oraz Prusa na odcinku Kilińskiego – Kościuszki. czytaj całość »

Życzenia wielkanocne od władz Rumi – 2024 rok

Życzenia wielkanocne od władz Rumi – 2024 rok30.03.2024
Zbliżają się Święta Wielkanocne – czas odrodzenia i nadziei. Pragniemy więc złożyć Państwu życzenia pełne ciepła i serdeczności. Niech wspólne świętowanie przy wielkanocnym stole odbędzie się w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku, umacniając rodzinne więzi i przynosząc wiele radości. Oby ka... czytaj całość »

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne”

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne”27.03.2024
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do uproszczonej oferty na realizację zadania publicznego pt. „Alpakowanie – zajęcia relaksacyjne o charakterze terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju z terenu miasta Rumi”... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń