Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Bibliotekarze świętowali swój powrót do czytelników


Bibliotekarze świętowali swój powrót do czytelników08.05.2020 r.


Już po raz 35. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada 8 maja. Święto zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i rokrocznie stanowi początek Tygodnia Bibliotek. W Rumi, ze względu na epidemię, aktywnie świętowała tylko Stacja Kultura oraz filia numer 1 miejskiej biblioteki.

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom oraz pani dyrektor Krystynie Laskowicz, że z pasją i ogromnym zaangażowaniem traktują swoją pracę. To dzięki wam udało się stworzyć w Rumi tak wyjątkowe miejsca – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz do spraw społecznych, który odwiedził i obdarował bibliotekarzy. – Od 7 maja nasze placówki są otwarte i to chyba największy prezent dla bibliotekarzy. O tym, że czytelnicy się stęsknili świadczyć może fakt, że tylko wczoraj filie odwiedziło ponad 400 osób – dodał.

Stacja Kultura oraz filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi (ul. Pomorska 11) zostały otwarte 7 maja. W związku z epidemią do odwołania będą obowiązywać nowe zasady funkcjonowania jednostek. Szczegółowe informacje można znaleźć pod tym linkiem.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń