Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Budowa węzła integracyjnego – zmiany w organizacji ruchu


Budowa węzła integracyjnego – zmiany w organizacji ruchu05.05.2020 r.


W związku z przystąpieniem do kolejnego etapu budowy węzła integracyjnego w Rumi Janowie, w środę (6 maja) na terenie inwestycji zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Przejazd tylko dla mieszkańców

Tymczasowa organizacja ruchu drogowego będzie polegać na zamknięciu fragmentów ul. Obrońców Westerplatte, Kolejowej, Gdańskiej, Oliwskiej i Łużyckiej. Zamknięte odcinki będą dostępne jedynie dla mieszkańców posesji przylegających do budowy.

Nowa trasa autobusu nr 87

Na około 4 miesiące zmieniona zostanie także trasa linii autobusowej numer 87. Od przystanku 25-lecia Solidarności 03 do przystanku Dokerów 02 autobusy będą kursować ul. Gdańską, Dokerów i Stoczniowców (zamiast ul. Gdańską, Obrońców Westerplatte i Stoczniowców).

  • Na ul. Dokerów, przed skrzyżowaniem z ul. Portową (na wysokości posesji nr 20), wyznaczony zostanie przystanek tymczasowy Janowo SKM 90 – zamiast przystanku Janowo SKM 02 przy ul. Obrońców Westerplatte, który zostaje zawieszony.
  • Godziny odjazdów z przystanku tymczasowego Janowo SKM 90 są identyczne jak z przystanku Janowo SKM 02.

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (umowa nr: RPPM.09.01.01-22-0015/17-00 ze zmianami).


Więcej informacji na temat budowy węzła integracyjnego z tunelem w Rumi Janowie można znaleźć w tym artykule.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń