Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia organizuje interaktywny konkurs wiedzy o UE, nagrodą wyjazd do Brukseli


Rumia organizuje interaktywny konkurs wiedzy o UE, nagrodą wyjazd do Brukseli16.02.2020 r.


Uczniowie rumskich szkół, którzy ukończyli 15 lat, wkrótce będą mogli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej. Urząd miasta przygotowuje interaktywny turniej w formule zbliżonej do popularnych „Milionerów”. Główną nagrodą w konkursie będzie wyjazd do Brukseli, podczas którego zwycięski zespół odwiedzi Parlament Europejski.


Aktualizacja – 11.03.2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, by zapobiegać rozpowszechnianiu się koronawirusa, do odwołania na terenie miejskich jednostek nie będą organizowane wydarzenia o charakterze kulturalnym i edukacyjnym, w tym interaktywny quiz. O nowym terminie przeprowadzenia interaktywnego quizu będziemy Państwa informować.


Podczas zabawy uczniowie będą odpowiadać na pytania związane m.in. z historią i strukturami Unii Europejskiej, państwami członkowskimi, symbolami wspólnoty czy wykorzystaniem unijnych funduszy przez Polskę i Rumię. Celem inicjatywy jest przede wszystkim kształtowanie postaw obywatelskich oraz zainteresowanie młodzieży problematyką europejską.

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 marca, natomiast turniej odbędzie się 20 marca w hali MOSiR i zostanie przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter, która umożliwia obserwowanie pytań oraz bieżącego rankingu na dużym ekranie. Każda placówka oświatowa może wystawić maksymalnie trzy drużyny. Trzyosobowe zespoły będą udzielać odpowiedzi za pomocą tabletu. Wygra drużyna, która po 21 pytaniach zdobędzie najwięcej punktów.

Nagrodą główną jest wycieczka do siedziby Parlamentu Europejskiego w terminie 24-28 maja. Wyjazd jest możliwy dzięki zaproszeniu europosła Janusza Lewandowskiego, dlatego za program wyjazdu odpowiada biuro poselskie. W ramach wyjazdu drużynie i opiekunowi zostanie zagwarantowany transport, zakwaterowanie, zwiedzanie oraz wyżywienie. Pozostałe drużyny biorące udział w interaktywnym turnieju otrzymają nagrody rzeczowe.

Mieszkańcy Rumi mieli już okazję uczestniczyć w interaktywnym quizie w ramach obchodów 65. urodzin miasta. Wówczas zmagania na poziomie szkolnym wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4, natomiast wśród dorosłych najlepsi okazali się strażnicy miejscy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy gadżetów, a laureatom wręczono dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń