Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

To było niesamowite widowisko – za nami Festiwal Światła w Rumi


To było niesamowite widowisko – za nami Festiwal Światła w Rumi22.07.2019 r.


Tysiące osób odwiedziło park przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, by zobaczyć na własne oczy wyjątkowe pokazy laserowe oraz świetlne iluminacje. Dodatkową atrakcją sobotniej nocy (20 lipca) był teatr ognia. Wszystko w ramach Festiwalu Światła, który stanowił drugą odsłonę tegorocznego „Lipca w Rumi”.

Już od godziny 22:00 osoby spacerujące po parku Starowiejskim mogły podziwiać jego metamorfozę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu oświetleniowego, niecodziennych kolorów nabrały okoliczne drzewa, staw, rzeka, młyn, most, a także siedziba MDK-u. Wielu zwiedzających stwierdzało, że zastosowane efekty świetlne powinny pozostać w tych miejscach już na zawsze.

Główna część wydarzenia rozpoczęła się jednak dwadzieścia minut później. Właśnie wtedy przy scenie letniej można było dostrzec pierwsze wiązki laserowe, zwiastujące kilkunastominutowy pokaz wzbogacony o efekty pirotechniczne.

Po niespełna godzinie od pierwszego widowiska, zebrana w parku publiczność miała okazję zobaczyć drugie, zupełnie inne, laserowe show. Zostało one poprzedzone teatrem ognia w wykonaniu artystów z gdańskiej Akademii Artystycznej. Obie atrakcje zostały nagrodzone licznymi owacjami.

O tym, jakie wrażenie na zebranej publiczności zrobiło przygotowane przez firmę Visual Sensation Laser Shows & Technologies widowisko, mogą świadczyć również liczne komentarze zamieszczane pod fotorelacją udostępnioną przez profil Miasto Rumia. „Super to wasze miasto, ciągle coś się tam dzieje”, „Było rewelacyjnie”, „Jestem pod wrażeniem, było pięknie”, „Dziękuję za dobrą zabawę” – to tylko kilka spośród wielu pochlebnych wpisów.

Mieliśmy okazję zobaczyć wyjątkowe połączenie światła i dźwięku. Profesjonalne pokazy laserowe z elementami pirotechniki robiły naprawdę piorunujące wrażenie – przyznaje Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Z kolei zastosowane na terenie parku oświetlenie wprowadzało magiczny nastrój. Mam nadzieję, że uda się to powtórzyć – dodaje.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia, chętni mogli skorzystać z oferty gastronomicznej oraz wziąć udział w zabawie przygotowanej przez pracowników urzędu miasta, w której nagrodami były gadżety z rumskim akcentem. Tym razem największym zainteresowaniem cieszyły się ekologiczne torby z logo Rumi.


Było to drugie wydarzenie tegorocznego cyklu letnich imprez w Rumi, który rozpoczął się występem Beaty Kozidrak z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą dyrygenta Przemysława Pasternaka. Na zakończenie „Lipca w Rumi” odbędzie się dwudniowy zlot food trucków połączony z koncertem słynnego DJ-a o pseudonimie C-Bool. Kilkanaście restauracji na kółkach, oferujących smaki z różnych zakątków świata, będzie czekało w parku Starowiejskim w najbliższy weekend (27 i 28 lipca). Wstęp, jak zwykle, wolny.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń