Piątek, 26 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ziemowit Werra został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym

Ziemowit Werra został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym04.05.2022 r.

Ziemowit Werra (mieszkaniec Rumi) pierwszy na podium

Za nami największe w Polsce i jedne z największych w Europie zawody w kartingu halowym – Polish Indoor Kart Championship. Z tej okazji do Szczecina przyjechali doświadczeni zawodnicy z niemal całego kontynentu. W gronie zwycięzców znalazł się Ziemowit Werra, mieszkaniec Rumi.

Polish Indoor Kart Championship to oficjalne i jedyne w kraju eliminacje do mistrzostw świata w kartingu halowym. Są to zawody indywidualne, w których startują najlepsi zawodnicy nie tylko z Polski, ale i całej Europy.

Podczas odbywających się w miniony weekend (30.04-1.05) mistrzostw niezwykłymi umiejętnościami wykazał się 12-letni Ziemowit Werra, uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi. Chłopiec został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym w kategorii mini (do 15 lat) i jednocześnie zajął trzecie miejsce w kategorii junior (do 18 lat).

Zawodnicy na torze Ziemowit Werra (mieszkaniec Rumi) międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym w kategorii mini (do 15 lat), pierwszy na podium Ziemowit Werra zajął trzecie miejsce w kategorii junior (do 18 lat) Ziemowit Werra (drugi rząd, piąty od lewej, niebieskie okulary) w gronie laureatów Ziemowit Werra (drugi rząd, pierwszy od lewej, niebieskie okulary) w gronie laureatów