Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Zorganizowali camping w parku Starowiejskim, by oglądać spadające gwiazdy


Zorganizowali camping w parku Starowiejskim, by oglądać spadające gwiazdy14.08.2022 r.


Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił mieszkańców do parku Starowiejskiego na „Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd”. To nowość w kalendarzu wydarzeń, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Noc pod gołym niebem, namioty, ognisko z kiełbaskami, gra parkowa i wieczorne oglądanie nieba zainteresowały wielu mieszkańców. Nie każdy jednak mógł wziąć udział w wydarzeniu, ponieważ obowiązywały zapisy, a miejsca na polu namiotowym szybko się rozeszły. Dobra informacja jest taka, że wydarzenie z pewnością na stałe zagości wśród letnich propozycji rumskiego MDK-u.

W parku Starowiejskim 12 sierpnia stanęło kilkanaście namiotów, tym samym miejska przestrzeń zamieniła się w niewielki camping, odmieniając zupełnie oblicze tej części Rumi. W wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt osób, a do ich dyspozycji były między innymi kącik gier planszowych oraz przyrządy do zabaw plenerowych. MDK przygotował grę parkową polegającą na poszukiwaniach teczek z pytaniami. Drużyna, która najszybciej wykonała zadanie, zdobyła tarczę do gry w rzutki. Po aktywności fizycznej przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku – z kiełbaskami, fasolką po bretońsku i śpiewaniem przy gitarze. Kiedy już się ściemniło, można było spojrzeć w niebo w poszukiwaniu spadających gwiazd.  

Rewelacyjny pomysł, świetnie się bawiliśmy i nawet zobaczyliśmy kilka spadających gwiazd – mówi pan Adam, który na wydarzenie przyszedł z dziećmi.

To była wyjątkowa noc, przynajmniej z kilku powodów – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u. – Zgromadziliśmy całe rodziny, młodszych i starszych, na wydarzeniu zachęcającym do aktywności na świeżym powietrzu oraz integrującym lokalną społeczność. Noc spędzona w plenerze, przy ognisku, z możliwością wypatrywania spadających gwiazd okazała się sukcesem. Mamy głowy pełne pomysłów, o jakie atrakcje wzbogacimy to wydarzenie w przyszłym roku – podkreśla.

Organizację wydarzenia wsparł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, firma Tygrys.Net oraz Potęgowo – obozy i kolonie letnie – ZHP Rumia.


Rumski MDK w sierpniu proponuje mieszkańcom jeszcze kilka innych plenerowych wydarzeń. Są to:

  • Roztańczona Rumia – kurs tańca dla dorosłych, 17 sierpnia w parku Starowiejskim
  • Letni House i Zimne Lody – rodzinna forma relaksu z muzyką na żywo (saksofonista i dj) 18 sierpnia przed Miejskim Domem Kultury,
  • Plenerowe Kino Letnie,
  • Piknik Młodych, w ramach którego zorganizowane zostaną atrakcje dla dzieci i dwa koncerty na scenie letniej – „Bajkowe Melodie” w wykonaniu aktorów Pomorskiego Teatru Nobilis oraz gwiazdy wieczoru Paprodziad x Gooral – muzyczna i taneczna podróż do świata natury.

Na zakończenie lata zapraszamy na Leśną Potańcówkę. Chcemy, by mieszkańcy Rumi przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu INES, a także pod okiem profesjonalnych instruktorów z Klubu Stacja Muzyka, roztańczyli się i w dobrych nastrojach pożegnali lato – zachęca Agnieszka Skawińska.

Rozbite namioty Uczestnicy wydarzenia Uczestnicy wydarzenia Uczestnicy wydarzenia Uczestnicy wydarzenia Rozpoczęcie plenerowej gry parkowej Plenerowa gra parkowa Przyrządy obserwacyjne Kącik malucha Uczestnicy wydarzenia Uczestnicy wydarzenia Ognisko z kiełbaskami Ognisko z kiełbaskami Zakończenie wydarzenia

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń