Czwartek, 08 grudnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Zarząd województwa pomorskiego: decyzja wojewody powinna być zaskarżona

Zarząd województwa pomorskiego: decyzja wojewody powinna być zaskarżona06.12.2022
Zarząd województwa pomorskiego chce zaskarżenia decyzji wojewody pomorskiego uchylającą przyjęty przez sejmik województwa Plan ochrony dla Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Plan zakładał m.in. konieczność ograniczenia wycinki drzew, którą cały czas prowadzi Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych o... czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – listopad 2022

Zestawienie miejskich inwestycji – listopad 202205.12.2022
W ostatnich tygodniach postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z rekreacją, transportem, edukacją, ekologią czy pomocą społeczną. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć poniżej. czytaj całość »

Pijany kierowca zatrzymany przez miejskich strażników

Pijany kierowca zatrzymany przez miejskich strażników30.11.2022
Podczas służby patrolowej, wykonywanej w poniedziałkowy poranek (28 listopada) przy ul. Gdańskiej w Rumi, str. Bartłomiej Mach i mł. insp. Tomasz Grzejda zauważyli citroena, którego kierowca miał problemy z płynną jazdą. Z początku mundurowi myśleli, że są to problemy techniczne, ponieważ kierujący ... czytaj całość »

Chór świętej Cecylii koncertowo zakończył obchody setnych urodzin

Chór świętej Cecylii koncertowo zakończył obchody setnych urodzin28.11.2022
Z okazji 100-lecia działalności Chór świętej Cecylii trzykrotnie występował w tym roku przed rumską publicznością – raz w czerwcu i dwa razy w listopadzie. Frekwencja, owacje na stojąco, bisy oraz liczne komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych świadczą o tym, że wszystkie te koncerty moż... czytaj całość »

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na rondzie im. Jana Pawła II

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na rondzie im. Jana Pawła II25.11.2022
Od soboty 26 listopada (po zamknięciu Rumskiego Rynku) najpóźniej do wtorku 29 listopada – z powodu prowadzonych przez PEWIK Gdynia robót drogowych polegających na wymianie studni kanalizacyjnych – na rondzie im. Jana Pawła II w Rumi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. czytaj całość »

Rumia po raz pierwszy wręczyła „Skrzydła Kultury”

Rumia po raz pierwszy wręczyła „Skrzydła Kultury”25.11.2022
Za nami pierwsza w historii miasta Rumska Gala Kultury, podczas której wręczono „Skrzydła Kultury”, czyli finansowe i rzeczowe nagrody burmistrza miasta za osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej. Nominacji mógł dokonać każdy, natomiast zwycięzców w sześciu kategoriach wytypowała kapituła kon... czytaj całość »

Erasmus+ w Hipolicie szansą na rozwój zawodowy uczniów

Erasmus+ w Hipolicie szansą na rozwój zawodowy uczniów25.11.2022
Pod koniec września 2022 roku w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi dyrektor Halina Filińska podpisała umowę z Narodową Agencją Erasmus+ dotyczącą praktyk zawodowych, w ramach której uczniowie Hipolita mogą uczestniczyć w programie Erasmus+. Szkoła przystąpiła do nowego projektu, który będzie reali... czytaj całość »

Misie w prezencie od rumskiej biblioteki

Misie w prezencie od rumskiej biblioteki25.11.2022
Miś to postać zakorzeniona w kulturze, sztuce i po prostu w naszym życiu. Każdy z nas miał ulubioną maskotkę gdy był dzieckiem. Dla wielu dzieci miś jest jak skarb. Można się do niego przytulić, wyszeptać swoje smutki do pluszowego uszka, poczuć się bezpiecznie. Kosmata postać jest też bohaterem wie... czytaj całość »

Lokalny przedsiębiorca podarował urzędowi miasta defibrylator

Lokalny przedsiębiorca podarował urzędowi miasta defibrylator24.11.2022
W urzędzie miasta został zainstalowany automatyczny defibrylator. Zakup ratującego życie urządzenia oraz szkolenie z jego obsługi zostały sfinansowane przez producenta i dostawcę central wentylacyjnych – firmę Clima Gold. czytaj całość »

Pod blokiem mieszkalnym zabetonowali wiadomość dla przyszłych pokoleń

Pod blokiem mieszkalnym zabetonowali wiadomość dla przyszłych pokoleń22.11.2022
Aktualna prasa i zdjęcia, przypinka z miejskim herbem, napisany przez uczniów list skierowany do „ludzi przyszłości” oraz akt erekcyjny – między innymi te przedmioty znalazły się w kapsule czasu, którą zabetonowano pod budowanymi blokami komunalnymi przy ul. Reja w Rumi. W uroczystym pozostawieniu w... czytaj całość »

Informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy są odbiorcami energii elektrycznej

Informacja dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy są odbiorcami energii elektrycznej22.11.2022
Szczególne rozwiązania służące ochronie dla członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny, którzy są odbiorcami energii elektrycznej w 2023 r. czytaj całość »

Włodarze podziękowali tym, którzy są najbliżej ludzkich problemów

Włodarze podziękowali tym, którzy są najbliżej ludzkich problemów22.11.2022
Przemoc, uzależnienia, niepełnosprawność, bezdomność – to problemy, z jakimi na co dzień mierzą się pracownicy socjalni, pomagając innym. W Rumi takie działania realizują przede wszystkim: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Klub Integracji Społecznej „Zagórze” oraz Centrum Integracji Społecznej. Z o... czytaj całość »

Chór Lira wyśpiewał brąz na ogólnopolskim festiwalu

Chór Lira wyśpiewał brąz na ogólnopolskim festiwalu22.11.2022
Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Pieśni Patriotycznej „Musica Patriae”, który odbył się 19 listopada w Poznaniu, nasze miasto reprezentował Chór Lira. Rumskim chórzystom udało się zdobyć trzecie miejsce w swojej kategorii. czytaj całość »

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej – Rumia, grudzień 2022

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej – Rumia, grudzień 202221.11.2022
LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badanie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Przypominamy, że tylko do końc... czytaj całość »

Zapraszamy na premierę książki „Śladami dawnej Rumi”

Zapraszamy na premierę książki „Śladami dawnej Rumi”21.11.2022
Książka pt. „Śladami dawnej Rumi”, poświęcona historii naszego miasta, zostanie po raz pierwszy zaprezentowana szerszej publiczności w piątek 2 grudnia o godzinie 18:00 w Stacji Kultura. czytaj całość »

Kolejna stacja transformatorowa przeszła metamorfozę

Kolejna stacja transformatorowa przeszła metamorfozę18.11.2022
Urząd Miasta Rumi wspólnie ze spółką Energa Operator odmienił kolejną stację transformatorową. Tym razem patriotyczny mural pojawił się przy skwerze imienia Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego. czytaj całość »

Była przerażająca ruina, będzie ekologiczna kraina

Była przerażająca ruina, będzie ekologiczna kraina17.11.2022
Teren przy ul. Katowickiej, na którym do niedawna stał niszczejący prywatny pustostan, stopniowo zmienia się w ogólnodostępny plac edukacyjno-rekreacyjny. czytaj całość »

Młody kierowca z Rumi został liderem światowego rankingu!

Młody kierowca z Rumi został liderem światowego rankingu!15.11.2022
Ziemowit Werra, 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi, odnosi kolejne sukcesy. Wyjazd chłopca na Słowację zakończył się serią zwycięstw, która pozwoliła mu wspiąć się na pierwsze miejsce światowego rankingu Sodi W Series. czytaj całość »

Masz pomysł, jak ulepszyć transport publiczny? Zgłoś swoje uwagi

Masz pomysł, jak ulepszyć transport publiczny? Zgłoś swoje uwagi15.11.2022
Szybszy dojazd do stacji SKM i PKM, więcej połączeń autobusowych i węzłów przesiadkowych, lepsza koordynacja transportu zbiorowego, międzygminne trasy rowerowe – to rozwiązania, na które w metropolii czekamy od lat. Dzięki Planowi Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, który powstaje na zlecenie OMGGS-... czytaj całość »

Dzięki mieszkańcom przybywa wyjątkowych drzew

Dzięki mieszkańcom przybywa wyjątkowych drzew15.11.2022
W listopadzie na terenie miasta posadzone zostały kolejne drzewa okolicznościowe ufundowane przez mieszkańców. Darczyńcy chcieli w ten sposób upamiętnić ważne dla nich wydarzenia i uhonorować bliskie im osoby. Przy wszystkich nowo posadzonych roślinach w przyszłości pojawią się pamiątkowe tabliczki ... czytaj całość »

Uwaga na korki! Za zgodą GDDKiA na krajowej szóstce będą prowadzone kolejne prace

Uwaga na korki! Za zgodą GDDKiA na krajowej szóstce będą prowadzone kolejne prace14.11.2022
We wtorek 15 listopada na drodze krajowej numer 6 w Rumi, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kombatantów, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadzi zmianę organizacji ruchu spowodowaną rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy. czytaj całość »

Rumia hucznie świętowała niepodległość

Rumia hucznie świętowała niepodległość14.11.2022
Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy Rumi wzięli udział w patriotycznych obchodach. Główną atrakcją był biało-czerwony pochód zwieńczony rodzinnym festynem militarnym. Z tej okazji ulicami miasta po raz kolejny przejechała między innymi replika drugowojennego czoł... czytaj całość »

Lista wystawców zakwalifikowanych na Jarmark Świąteczny 2022 w Rumi

Lista wystawców zakwalifikowanych na Jarmark Świąteczny 2022 w Rumi10.11.2022
Zachęcamy do zapoznania się z listą podmiotów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznym Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się od 16 do 18 grudnia na terenie parku Starowiejskiego, przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. czytaj całość »

Badania marketingowe dotyczące preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Rumi

Badania marketingowe dotyczące preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Rumi10.11.2022
Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, którego zadaniem jest integracja transportu publicznego na obszarze 14 miast i gmin aglomeracji trójmiejskiej, rozpoczął badania marketingowe dotyczące preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Rumi. Realizacja badań potrwa do 10 grudni... czytaj całość »

Grając w tenisa stołowego, wspominali Jerzego Zienkiewicza. Za nami VII Memoriał

Grając w tenisa stołowego, wspominali Jerzego Zienkiewicza. Za nami VII Memoriał09.11.2022
Niedziela 6 listopada upłynęła pod znakiem VII Memoriału im. Jerzego Zienkiewicza – promotora tenisa stołowego w Małym Trójmieście Kaszubskim. W drużynowym turnieju tenisa stołowego rywalizowało 7 zespołów. Zwyciężyło Przetoczyno, przed Rumią i Zbychowem. Imprezie patronował Michał Pasieczny, burmis... czytaj całość »

Uczennica z Rumi mistrzynią świata w windsurfingu

Uczennica z Rumi mistrzynią świata w windsurfingu09.11.2022
Na Cyprze odbyły się Mistrzostwa Świata w Windsurfingu. W klasie młodzieżowej Techno293 wzięło udział 250 zawodniczek i zawodników z 22 krajów. Dziewięcioosobowa reprezentacja Polski zdobyła 4 medale, a wszystkie przypadły w udziale przedstawicielom Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Mistrzynią świata d... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń