Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Psycholog dla obywateli Ukrainy

Psycholog dla obywateli Ukrainy22.04.2022
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi informuje obywateli Ukrainy o możliwości skorzystania z konsultacji psychologicznych w języku ukraińskim. Pani psycholog dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 537 807 960. Wsparcie doty... czytaj całość »

Pomorskie spotkania online dla osób pomagających uchodźcom

Pomorskie spotkania online dla osób pomagających uchodźcom14.04.2022
Jak włączać imigrantów w życie mieszkańców naszego regionu? Jak mądrze wspierać, gdzie szukać pomocy i jak dbając o innych zatroszczyć się też o siebie? Zapraszamy na “Pomorskie spotkania online” dla osób, które pomagają uchodźcom w zadomowieniu się i zbudowaniu nowego życia w naszym regionie. Spotk... czytaj całość »

Galeria Rumia z pomocną dłonią dla obywateli Ukrainy

Galeria Rumia z pomocną dłonią dla obywateli Ukrainy13.04.2022
Galeria Rumia, we współpracy z Urzędem Miasta w Rumi, zaangażowała się w pomoc obywatelom Ukrainy. Do końca kwietnia na poziomie „0”, przy wejściu głównym do galerii, działa studio fotograficzne „Ewa Konkol Fotografia”, gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą wyrobić sobie zdjęcie niezbędne do uzyskania numer... czytaj całość »

Uruchomiono ogólnopolski Telefon Zaufania dla Osób z Ukrainy

Uruchomiono ogólnopolski Telefon Zaufania dla Osób z Ukrainy 12.04.2022
Uruchomiony został ogólnopolski Telefon Zaufania dla Osób z Ukrainy doświadczających problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych lub ich bliskich. Do dyspozycji są dwa numery czynne codziennie w godz. 16:00-21:00, bezpłatny: 800 11 08 11 oraz płatny według taryfy operatora: 22 290 70... czytaj całość »

Darmowe kursy języka polskiego od podstaw

Darmowe kursy języka polskiego od podstaw11.04.2022
Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom coraz większej grupy uchodźców z Ukrainy, Caritas Archidiecezji Gdańskiej organizuje kolejne darmowe kursy języka polskiego od podstaw. Zajęcia będą koncentrować się na nauce mówienia i rozumienia, będą odbywać się w Rumi: poniedziałek, środa od godziny 1... czytaj całość »

Rumscy harcerze pomagają na granicy

Rumscy harcerze pomagają na granicy 06.04.2022
Grupa rumian i rumianek ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej bierze udział w służbie na granicy w Dorohusku, Medyce i Krościenku. Harcerze angażują się między innymi w działania Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i udzielają potrzebującym pomocy przedmedycznej. czytaj całość »

Świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy – nowa lokalizacja

Świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy – nowa lokalizacja04.04.2022
Każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, o których mowa w art. 1 ust. 1, może być przyznane na jego wniosek świadczenie pieniężne z tego tytułu, za okres do 60 dni. Okres wypłaty świadczenia mo... czytaj całość »

Rumia pomaga Ukrainie

Rumia pomaga Ukrainie29.03.2022
Rozpoczęta 24 lutego inwazja Rosji na Ukrainę zachwiała porządkiem całego świata. Choć konflikt zbrojny dotyczy teoretycznie tylko dwóch państw, to wszyscy Europejczycy, w tym Polacy, odczuwają skutki gospodarcze tej wojny oraz obserwują zachodzące przemiany polityczne i społeczne. Każdego dnia nasz... czytaj całość »

Spotkanie informacyjne na temat „Przyjazd i pobyt z rodziną w Polsce”

Spotkanie informacyjne na temat „Przyjazd i pobyt z rodziną w Polsce” 25.03.2022
W czwartek 31 marca 2022 r. o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat „Przyjazd i pobyt z rodziną w Polsce” organizowane przez Caritas przy ul. Księdza Gierosa 8, Rumia. czytaj całość »

Stworzyli świetlicę dla dzieci uchodźców

Stworzyli świetlicę dla dzieci uchodźców25.03.2022
Jeszcze miesiąc temu mało kto przypuszczał, że w ciągu kilkunastu dni polsko-ukraińską granicę przekroczą ponad 2 miliony uchodźców. Miejski Dom Kultury w Rumi szybko zareagował na skutki działań wojennych, uruchamiając świetlicę dla dzieci z Ukrainy. czytaj całość »

Wniosek o nadanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy w związku z działaniami wojennymi

Wniosek o nadanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy w związku z działaniami wojennymi15.03.2022
Wniosek o nadanie numeru PESEL dla obywateli Ukrainy w związku z działaniami wojennymi. czytaj całość »

Pomoc finansowa dla obywateli Ukrainy

Pomoc finansowa dla obywateli Ukrainy15.03.2022
Pomoc finansowa dla obywateli Ukrainy mających zamiar przebywać na terenie Rumi możliwa jest dopiero po uzyskaniu numeru PESEL dla każdego członka rodziny ukraińskiej. czytaj całość »

Świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy15.03.2022
Każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, o których mowa w art. 1 ust. 1, może być przyznane na jego wniosek świadczenie pieniężne z tego tytułu nie dłużej niż za okres 60 dni. Okres wypłaty świ... czytaj całość »

Ruszają spotkania integracyjno-informacyjne dla uchodźców z Ukrainy

Ruszają spotkania integracyjno-informacyjne dla uchodźców z Ukrainy14.03.2022
Klub Integracji Społecznej „Zagórze” zaprasza uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Rumi, na cykl czwartkowych spotkań integracyjno-informacyjnych. Spotkania będą okazją do wymiany doświadczeń oraz informacji ułatwiających pobyt w Polsce. czytaj całość »

Komunikat związany z sytuacją na Ukrainie – nie stań się ofiarą handlu ludźmi

Komunikat związany z sytuacją na Ukrainie – nie stań się ofiarą handlu ludźmi14.03.2022
Aktualna sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej daje możliwość uaktywnienia się różnego rodzaju grupom przestępczym dążącym do osiągnięcia szybkiego zysku poprzez wykorzystanie dramatycznego położenia osób uciekających przed agresją militarną i katastrofą humanitarną. Tło wojenne oraz przemieszczani... czytaj całość »

Rumia okazała solidarność z Ukrainą

Rumia okazała solidarność z Ukrainą07.03.2022
W niedzielny wieczór (6 marca) na parkingu rumskiego MOSiR-u odbył się wiec solidarności z Ukrainą. Uczestnicy zgromadzenia wyrazili wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów i jednocześnie zademonstrowali swój sprzeciw wobec rosyjskiej agresji i łamaniu praw człowieka. Nie zabrakło transparentów i p... czytaj całość »

Ważne informacje dotyczące pomocy obywatelom Ukrainy na terenie powiatu wejherowskiego

Ważne informacje dotyczące pomocy obywatelom Ukrainy na terenie powiatu wejherowskiego07.03.2022
Na terenie powiatu wejherowskiego działa Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – telefon 58 572 94 40 (czynny całą dobę), który koordynuje działania związane z organizacją pomocy dla uchodźców z Ukrainy, udziela wszelkich informacji na ten temat oraz zbiera deklaracje chęci pomocy od osób prywat... czytaj całość »

Krótki poradnik dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy

Krótki poradnik dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy07.03.2022
Polskie Towarzystwo Terapii EMDR – skupiające psychologów i innych specjalistów w zakresie interwencji kryzysowej i leczenia traumy – przygotowało krótki poradnik (ulotkę) dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy. czytaj całość »

Jesteś pracodawcą? Możesz pomóc uchodźcom z Ukrainy

Jesteś pracodawcą? Możesz pomóc uchodźcom z Ukrainy07.03.2022
Jesteś pracodawcą z Rumi? Chcesz pomóc uchodźcom z Ukrainy? Jeśli tak, zachęcamy do kontaktu z Klubem Integracji Społecznej „Zagórze”. czytaj całość »

Pomorski Urząd Wojewódzki szuka wolontariuszy do punktów recepcyjnych

Pomorski Urząd Wojewódzki szuka wolontariuszy do punktów recepcyjnych02.03.2022
Osoby chcące zostać wolontariuszami mogą się zgłaszać mailowo (izabela.michnowska@gdansk.uw.gov.pl) lub telefonicznie 789 408 027, 30 77 719 (pokój 393). czytaj całość »

Pomoc psychologiczna w związku z wojną na Ukrainie

Pomoc psychologiczna w związku z wojną na Ukrainie02.03.2022
Od 2 marca przy Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12) dyżuruje psycholog mówiący po ukraińsku, oferowane jest też wsparcie w języku rosyjskim. czytaj całość »

Bezpłatna pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Bezpłatna pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy02.03.2022
Obywatele Ukrainy przybywający do Polski w związku z agresją militarną Rosji otrzymają bezpłatną pomoc medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. czytaj całość »

Zapraszamy na wiec solidarności z Ukrainą

Zapraszamy na wiec solidarności z Ukrainą02.03.2022
Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (6 marca) o godzinie 18:00 na parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Całość potrwa około 30 minut. czytaj całość »

Uruchomiono świetlicę dla dzieci z Ukrainy

Uruchomiono świetlicę dla dzieci z Ukrainy01.03.2022
Miejski Dom Kultury w Rumi chce wesprzeć uchodźców z Ukrainy, zapraszając ich pociechy do świetlicy. Jednostka przygotowała ofertę zajęć dla dzieci szkolnych w wieku 6-12 lat. Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń