Wtorek, 27 Październik 2020
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
BIP Rumia

Kultura i sport


Wierszogadanie 2020 – wyniki castingu

Wierszogadanie 2020 – wyniki castingu27.10.2020
Miejski Dom Kultury w Rumi realizuje kolejną edycję Wierszogadania. Konkurs dla miłośników słowa pisanego i mówionego wzbudził zainteresowanie osób w różnym wieku, jak również tych, które mieszkają poza granicami Polski. czytaj całość »

Licealistki z Białegostoku rozbiły bank na Festiwalu Ormińskiego

Licealistki z Białegostoku rozbiły bank na Festiwalu Ormińskiego26.10.2020
Mimo pandemii w murach rumskiego sanktuarium udało się zorganizować 32. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. Tegoroczne grand prix oraz nagroda finansowa powędrowały do Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego z Bia... czytaj całość »

Stacja Kultura realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”

Stacja Kultura realizuje projekt „Mała książka – wielki człowiek”23.10.2020
Stacja Kultura bierze udział w projekcie „Mała książka-wielki człowiek” realizowanym przez Instytut Książki. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami – zgłoście się do Stacji Kultura lub filii biblioteki w Rumi, a otrzymacie książkowe prezenty. Dla dzieciaków czytanki, a dla rodziców... też coś się znajdz... czytaj całość »

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”

Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl pt. „Adonis ma gościa”19.10.2020
Zawodowy Teatr MDK-u zaprezentował nowy spektakl familijny pt. „Adonis ma gościa”. Wydarzenie odbyło się w czwartkowy wieczór (15 października) w Dworku pod Lipami. Ze względów bezpieczeństwa widownia została znacząco ograniczona. czytaj całość »

„Wierszogadanie” powraca w wersji online. Trwa casting

„Wierszogadanie” powraca w wersji online. Trwa casting19.10.2020
Ruszył casting do tegorocznej edycji projektu „Wierszogodanie”. Ze względu na obostrzenia sanitarne inicjatywa Miejskiego Domu Kultury w Rumi będzie realizowana w formule online. Aby rozpocząć przygodę z aktorstwem, wystarczy przeczytać bądź wyrecytować dwa wiersze. Jedynym warunkiem uczestnictwa w ... czytaj całość »

Profesor Edmund Wittbrodt otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego

Profesor Edmund Wittbrodt otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego 19.10.2020
Pochodzący z Rumi profesor Edmund Wittbrodt został doceniony przez Uniwersytet Gdański za zasługi dla polskiej nauki oraz integrowanie lokalnego środowiska akademickiego. Na początku października senat uczelni nadał byłemu ministrowi edukacji i rektorowi Politechniki Gdańskiej tytuł doktora honoris ... czytaj całość »

Wyróżniający się uczniowie i nauczyciele zostali nagrodzeni

Wyróżniający się uczniowie i nauczyciele zostali nagrodzeni15.10.2020
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Michał Pasieczny nagrodził najlepszych uczniów i pracowników rumskich placówek oświatowych. Za swój wysiłek laureaci otrzymali stypendia oraz nagrody finansowe i rzeczowe. czytaj całość »

Dzieci spotkały się z Joanną Krzyżanek

Dzieci spotkały się z Joanną Krzyżanek13.10.2020
W miniony czwartek (8 października) w Stacji Kultura odbyło się spotkanie autorskie i warsztaty z Joanną Krzyżanek, autorką książek dla młodszych czytelników. czytaj całość »

Arka Rumia zorganizowała turniej dla dzieci

Arka Rumia zorganizowała turniej dla dzieci12.10.2020
W minioną sobotę (10 października) w Rumi odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży. W obliczu panującej pandemii koronawirusa było to jedno z niewielu rugbowych wydarzeń tego weekendu. czytaj całość »

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster mistrzami Polski elity w duathlonie!

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster mistrzami Polski elity w duathlonie!12.10.2020
Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster wygali wyścig elity podczas Rumia LOTTO Duathon Energy 2020, czyli mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint. czytaj całość »

Rumia po raz kolejny staje się stolicą polskiego duathlonu

Rumia po raz kolejny staje się stolicą polskiego duathlonu08.10.2020
Już po raz czwarty w Rumi odbędą się zawody LOTTO Duathlon Energy w randze mistrzostw Polski. Impreza zostanie przeprowadzona w najbliższą niedzielę (11 października) i będzie się wiązała nie tylko ze sportowymi emocjami, ale i utrudnieniami w ruchu drogowym. czytaj całość »

Rumscy sportowcy z sukcesami na ogólnopolskich zawodach

Rumscy sportowcy z sukcesami na ogólnopolskich zawodach07.10.2020
W dniach 26-27 września w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski U-16 w Lekkiej Atletyce. Cztery osoby z Rumskiego Klubu Sportowego reprezentowały miasto podczas zawodów. czytaj całość »

Noc Bibliotek 2020 będzie inna niż wszystkie

Noc Bibliotek 2020 będzie inna niż wszystkie06.10.2020
Stacja Kultura zaprasza na kolejna odsłonę ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Tegoroczna impreza została przeniesiona do Internetu, ale będzie równie ekscytująca co spotkania na żywo. czytaj całość »

Karmę daj Kicakowi! Zbiórka darów na rzecz króliczków z Uszakowa

Karmę daj Kicakowi! Zbiórka darów na rzecz króliczków z Uszakowa06.10.2020
Stacja Kultura zaprasza do wsparcia organizacji, która zajmuje się pomocą, leczeniem oraz szukaniem domów porzuconym i bezdomnym królikom Stowarzyszenie Pomocy Królikom – Sopockie Uszakowo. czytaj całość »

Za nami Leszczoteka w DK Janowo

Za nami Leszczoteka w DK Janowo06.10.2020
W niedzielę 4 października w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” odbył się koncert piosenki aktorskiej pt. „Leszczoteka”. czytaj całość »

Zmiana tras linii autobusowych w związku Lotto Duathlon Energy

Zmiana tras linii autobusowych w związku Lotto Duathlon Energy05.10.2020
W niedzielę 11 października 2020 r. na terenie Rumi i gminy Kosakowo odbędą się Mistrzostwa Polski w Duathlonie. W związku z tym wystąpią utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. czytaj całość »

Zmiana godzin otwarcia filii miejskiej biblioteki

Zmiana godzin otwarcia filii miejskiej biblioteki02.10.2020
Uwaga – zmienione zostały godziny otwarcia filii nr 2 i 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Filie będą otwarte przez cztery dni w tygodniu, ale od godziny 12:00. czytaj całość »

Hala MOSiR obchodziła 20. urodziny

Hala MOSiR obchodziła 20. urodziny02.10.2020
Hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stałe wpisała się już w krajobraz Rumi. Dziś nie sposób wyobrazić sobie tego miasta bez niej. W tym roku mija równo 20 lat od uroczystego oddania obiektu do użytku. Z tej okazji dokonaliśmy krótkiego podsumowania. czytaj całość »

Arka Rumia powróciła na tarczy z Białegostoku

Arka Rumia powróciła na tarczy z Białegostoku 01.10.2020
Po trudnym wyjazdowym meczu, który odbył się w minioną sobotę (26.09), Rugby Club Arka Rumia uległa zespołowi Rugby Białystok 14:38. Tym samym białostoczanie utrzymali tytuł lidera tabeli. czytaj całość »

Zawodniczki APS Rumia rozpoczęły sezon z przytupem

Zawodniczki APS Rumia rozpoczęły sezon z przytupem30.09.2020
Akademia Piłki Siatkowej Rumia rozegrała drugoligowy mecz z drużyną Wieżyca Stężyca. Wtorkowe spotkanie (29 września) zakończyło się z wynikiem 2:3 dla gospodarzy. czytaj całość »

Orkan Rumia w szczytowej formie, drużyna nadal jest liderem

Orkan Rumia w szczytowej formie, drużyna nadal jest liderem30.09.2020
MKS Orkan Rumia pokonał na wyjeździe Potok Pszczółki 12:0. Niedzielny mecz (27 września) 10. kolejki V ligi spowodował, że drużyna nadal utrzymuje się na szczycie tabeli, mogąc się pochwalić największą liczbą bramek strzelonych (43) i najmniejszą liczbą bramek straconych (12). czytaj całość »

Za nami weekend pełen atrakcji

Za nami weekend pełen atrakcji29.09.2020
Miniona sobota (26 września) upłynęła pod znakiem charytatywnego festynu dla Tosi, natomiast w niedzielę (27 września) okazje do świętowania były dwie: 100-lecie konsekracji Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi oraz 75-lecie obecności salezjanów w Rumi. Oba wydarzenia odbyły się na boisku pr... czytaj całość »

Za nami wielkie święto unihokeja

Za nami wielkie święto unihokeja28.09.2020
„Unihokej to sport, w którym każdy, kto sumiennie trenuje, może zostać zwycięzcą” – tak mawiała Lidia Lipińska, przedwcześnie zmarła nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka UKS „Zagórzanka”, na cześć której odbył się jubileuszowy, dziesiąty już, maraton unihokejowy. W niedzielę 27 września na ... czytaj całość »

Garmin MTB Series Rumia już w najbliższą niedzielę!

Garmin MTB Series Rumia już w najbliższą niedzielę!28.09.2020
Niedzielne (4 października) zmagania w Rumi będą trzecim etapem rywalizacji w tegorocznym cyklu Garmin MTB Series! Kolarze ponownie będą mieli okazję ścigać się na jednej z najtrudniejszych tras w cyklu oraz na Pomorzu. W tym sezonie, w wyniku zmian spowodowanych pandemią koronawirusa, wyścig w Rumi... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń