Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Kultura i sport


„Reduta”. Obrona Rumi-Zagórza we wrześniu 1939 roku. Spotkanie w Stacji Kultura

„Reduta”. Obrona Rumi-Zagórza we wrześniu 1939 roku. Spotkanie w Stacji Kultura21.09.2021
Stacja Kultura zaprasza w piątek 24 września o godz. 18:00 na spotkanie historyczne, które poprowadzi Dariusz Rybacki, pełnomocnik burmistrza ds. historii Rumi. Wydarzenie poświęcone będzie dziejom obrony Rumi-Zagórza i okolic podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. czytaj całość »

Trwa dystrybucja biletów na koncert zespołu Żuki

Trwa dystrybucja biletów na koncert zespołu Żuki21.09.2021
Burmistrz Rumi Michał Pasieczny, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Krzysztof Woźniak oraz Rumska Rada Seniorów zapraszają na miejskie obchody Dnia Seniora. Z tej okazji w niedzielę 26 września na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbędą się dwa koncerty zespołu Żuki. Występy będą bi... czytaj całość »

MDK zaprasza do udziału w castingu

MDK zaprasza do udziału w castingu21.09.2021
Zaprezentuj wiersz i zacznij swoją przygodę z aktorstwem! Miejski Dom Kultury w Rumi zachęca mieszkańców miasta i okolic, a zwłaszcza miłośników poezji i teatru, do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie projektu Wierszogadanie. Casting odbędzie się 4 października w siedzibie jednostki. Jedynym warunki... czytaj całość »

Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali? – booktalking w Stacji Kultura

Jak mówić o książkach, aby młodzi nas słuchali? – booktalking w Stacji Kultura20.09.2021
W jaki sposób zachęcać młodych do czytania? Jak rozmawiać o książkach, aby prowokować ciekawe dyskusje i rozbudzać literackie zainteresowania? – na te i inne pytania dotyczące czytania wśród dzieci i młodzieży odpowiadać będzie dr Michał Zając. Doświadczony promotor metody booktalkingu 29 września w... czytaj całość »

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami

Czwarta edycja Rumia Comic Con za nami16.09.2021
W sobotę 11 września w Stacji Kultura odbyła się 4. edycja festiwalu kultury komiksowej Rumia Comic Con. W tym roku, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, impreza ponownie przyciągnęła tłumy miłośników popkultury z całej Polski. Ponadto pierwszy raz w historii festiwalu pojawił się zagraniczny... czytaj całość »

Ruszają zapisy seniorów na basen

Ruszają zapisy seniorów na basen14.09.2021
Ruszają zapisy seniorów na basen. Zapisów można dokonać telefonicznie pod numerem 58 679 65 39 – w terminie od środy (15 września) do czwartku (16 września) w godzinach od 8:00 do 15:00. Zajęcia będą się odbywać w okresie od 21 września do 15 grudnia 2021 roku na basenie hotelu Faltom we wtorki o go... czytaj całość »

Weź udział w miejskim przejeździe rowerowym

Weź udział w miejskim przejeździe rowerowym13.09.2021
Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy na miejski przejazd rowerowy. Start: 19 września (niedziela) o godzinie 16:00 z parkingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Każdy uczestnik, po ukończeniu niespełna 5-kilometrowej trasy, otrzyma zestaw rowerowych gadżetów. czytaj całość »

Olimpijczycy rywalizowali na stadionie w Rumi

Olimpijczycy rywalizowali na stadionie w Rumi13.09.2021
Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi na jeden dzień stał się areną zmagań na najwyższym szczeblu. W sobotę 11 września odbył się tam Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd z udziałem siedmiorga tegorocznych olimpijczyków, w tym sprinterek Małgorzaty Hołub-Kowalik oraz Igi Baumgart-Witan. Pomi... czytaj całość »

Hiszpańskie czwartki w Stacji Kultura

Hiszpańskie czwartki w Stacji Kultura10.09.2021
Uczyliście się hiszpańskiego, ale mało pamiętacie? A może uczycie się języka i chcielibyście poćwiczyć? Stacja Kultura zaprasza na spotkania z językiem i kulturą hiszpańską, które poprowadzi wolontariusz Emilio Jose Hernandez Valero. czytaj całość »

Warsztaty z nabywania kompetencji cyfrowych

Warsztaty z nabywania kompetencji cyfrowych10.09.2021
Stacja Kultura zaprasza na bezpłatne warsztaty z nabywania kompetencji cyfrowych. Zajęcia odbędą się 18 i 25 września, w godzinach od 11:00 do 15:00. czytaj całość »

Marcin Gortat przeprowadził w Rumi kolejny Camp

Marcin Gortat przeprowadził w Rumi kolejny Camp07.09.2021
Po raz szósty Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi był gospodarzem Marcin Gortat Campu, organizowanego przez Fundację Marcina Gortata. czytaj całość »

Zapraszamy na Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 2021

Zapraszamy na Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 202107.09.2021
Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd – Rumia 2021 rozpocznie się w sobotę 11 września o godzinie 16:00 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Na czas zawodów obiekt stanie się stolicą polskiej lekkoatletyki. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. czytaj całość »

Miejska biblioteka pod nowymi sterami

Miejska biblioteka pod nowymi sterami06.09.2021
Krystyna Laskowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi, po 30 latach pracy przechodzi na emeryturę. Nowego kierownika jednostki poznamy na początku listopada tego roku. czytaj całość »

Zaprezentowali spektakl o najgorszej śpiewaczce w historii świata

Zaprezentowali spektakl o najgorszej śpiewaczce w historii świata30.08.2021
W ostatni sierpniowy weekend można było dwukrotnie zobaczyć spektakl „Florence!” w reżyserii Piotra Lewickiego. Aktorzy Teatru Zawodowego MDK-u zagościli na dwóch scenach – 28 sierpnia w parku Starowiejskim, a dzień później w parku Żelewskiego. Premiera odbyła się dzięki współpracy z Fundacją „Rodzi... czytaj całość »

Prawdziwe tłumy na festynie z okazji dnia patrona

Prawdziwe tłumy na festynie z okazji dnia patrona17.08.2021
Zespół Papa D był gwiazdą festynu rodzinnego zorganizowanego z okazji dnia patrona Rumi, czyli świętego Jana Bosko. Nie zabrakło również sportowych atrakcji oraz zabaw. czytaj całość »

Po raz szósty pobiegli dla Wyklętych

Po raz szósty pobiegli dla Wyklętych17.08.2021
Już po raz szósty na terenie Rumi zorganizowano Bieg Tropem Wilczym, który stanowi hołd dla Żołnierzy Wyklętych. czytaj całość »

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim

Spójrz w gwiazdy z Karolem Wójcickim12.08.2021
W środę 25 sierpnia o godz. 21:00 na Scenie Letniej w Mechelinkach odbędzie się wspólne oglądanie nocnego nieba. Spotkanie poprowadzi popularyzator astronomii Karol Wójcick czytaj całość »

Dzień Patrona Rumi św. Jana Bosko – festyn i koncert zespołu Papa D

Dzień Patrona Rumi św. Jana Bosko – festyn i koncert zespołu Papa D10.08.2021
Serdecznie zapraszamy na festyn rekreacyjno-sportowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (15 sierpnia) na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej. czytaj całość »

Wraca rodzinny piknik

Wraca rodzinny piknik09.08.2021
Kochani! Już niedługo, już niebawem – Piknik Rodzinny 2021! Przygotowania idą pełną parą, by 28 sierpnia o godzinie 12:00 spotkać się z Wami w parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury w Rumi! czytaj całość »

Pojedynkowali się o plażę, zwycięzca sięgnął po młot Thora

Pojedynkowali się o plażę, zwycięzca sięgnął po młot Thora04.08.2021
W minioną niedzielę (1 sierpnia) na plaży miejskiej w Gdyni odbył się pierwszy w historii turniej rugby 1 vs 1 „Pojedynek o plażę”. czytaj całość »

Marzena Graczyk otrzymała „Srebrną Tabakierę Abrahama”

Marzena Graczyk otrzymała „Srebrną Tabakierę Abrahama”04.08.2021
W sobotę 31 lipca w Sali Cechu Rzemiosła w Gdyni odbyło się wręczenie medali „Srebrna Tabakiera Abrahama”. Wśród wyróżnionych znalazła się Marzena Graczyk – dyrygentka oraz kierowniczka artystyczna Chóru Kaszubskiego „Rumianie”, a także instruktorka tutejszego Miejskiego Domu Kultury. czytaj całość »

Rumia złożyła hołd Powstańcom Warszawskim

Rumia złożyła hołd Powstańcom Warszawskim03.08.2021
Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego mieszkańcy Rumi oddali hołd polskim bohaterom – uczestnikom największego zrywu ruchu oporu w okupowanej Europie. Uroczyste obchody tradycyjnie odbywały się pod pomnikiem Armii Krajowej, przy ul. Żwirki i Wigury. czytaj całość »

Rumia znów pobiegnie dla Żołnierzy Wyklętych

Rumia znów pobiegnie dla Żołnierzy Wyklętych03.08.2021
Rumia już po raz szósty weźmie udział w Biegu Tropem Wilczym, który stanowi hołd dla Żołnierzy Wyklętych. Zapisy zakończą się 9 sierpnia o godzinie 22:00. Liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób. czytaj całość »

Za nami 27. Jarmark Kaszubski w Rumi

Za nami 27. Jarmark Kaszubski w Rumi02.08.2021
Prawdziwe tłumy odwiedziły park Starowiejski w Rumi, by uczestniczyć w tegorocznym Jarmarku Kaszubskim. Na miejscu czekały liczne stoiska z rękodziełem i przysmakami, konkursy oraz występy artystyczne – wszystko nawiązywało do regionalnej kultury. Gwiazdą wieczoru była Weronika Korthals. czytaj całość »

Znamy repertuar tegorocznego Kina Letniego w Rumi

Znamy repertuar tegorocznego Kina Letniego w Rumi28.07.2021
W piątek 20 sierpnia odbędzie się premierowy pokaz tegorocznego Kina Letniego w Rumi. Przez trzy weekendy na plenerowym ekranie będą wyświetlane topowe produkcje filmowe ostatnich lat. Wśród zaproponowanych przez miasto tytułów pojawiły się bajki, komedie, dramaty, animacje, a także filmy akcji i ob... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń