Niedziela, 29 stycznia 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Kultura i sport


Skrzypaczka z Rumi wystąpi pod dyrekcją kompozytora Adama Sztaby

Skrzypaczka z Rumi wystąpi pod dyrekcją kompozytora Adama Sztaby19.01.2023
Julka Majewska – skrzypaczka z Rumi, laureatka „Skrzydeł Kultury” – wystąpi pod dyrekcją słynnego polskiego kompozytora i producenta Adama Sztaby. W wyniku przesłuchań uczennica Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio została zakwalifikowana do grona siedmiu młodych wyjątkowo uzdolni... czytaj całość »

Rumski judoka zdobył kolejny medal, tym razem w Holandii

Rumski judoka zdobył kolejny medal, tym razem w Holandii18.01.2023
Ponad 1300 judoków z 23 krajów rywalizowało w turnieju Matsuru Dutch Open Espoir 2023. Odbywające się 14 i 15 stycznia w holenderskim Eindhoven zawody przyciągnęły między innymi Dmytra Kyrychenko, mieszkającego w Rumi reprezentanta gdyńskiego UKS-u Galeon. Siedemnastolatek zajął trzecie miejsce w ka... czytaj całość »

Koncert kolęd z udziałem orkiestry dętej oraz uczniów z Ósemki i Dziesiątki

Koncert kolęd z udziałem orkiestry dętej oraz uczniów z Ósemki i Dziesiątki17.01.2023
Granie i śpiewanie kolęd, pastorałek oraz piosenek nawiązujących do magii świąt to nieodłączny element każdego Bożego Narodzenia. Co więcej, kolędowanie jest na tyle powszechnym zjawiskiem, że zajmuje szczególne miejsce nie tylko w obszarze kultury katolickiej. Tak czy inaczej, granie i śpiewanie ko... czytaj całość »

Jak spędzić ferie w Rumi? Sprawdź ofertę miejskich jednostek

Jak spędzić ferie w Rumi? Sprawdź ofertę miejskich jednostek16.01.2023
W województwie pomorskim rozpoczęły się ferie zimowe 2023, które potrwają do 29 stycznia. Mieszkający w Rumi uczniowie mogą w tym okresie korzystać z atrakcji przygotowanych przez miejskie jednostki. W ofercie nie brakuje aktywności fizycznej, różnorodnych warsztatów czy zabaw i gier umysłowych. czytaj całość »

Premiera albumu fotograficznego „Z aparatem po Rumi”

Premiera albumu fotograficznego „Z aparatem po Rumi”16.01.2023
Urząd Miasta Rumi zaprasza na uroczystą premierę albumu fotograficznego stworzonego ze zdjęć opublikowanych na łamach facebookowej grupy Z aparatem po Rumi. czytaj całość »

Wykonali kolędy i utwory operowe na dobre powitanie nowego roku

Wykonali kolędy i utwory operowe na dobre powitanie nowego roku10.01.2023
Piękny, poruszający, pełen emocji – tak publiczność opisuje Koncert Świąteczno-Noworoczny, który odbył się 8 stycznia w Kościele pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Tego wieczoru publiczność mogła usłyszeć kolędy, utwory świąteczne, a także najbardziej znane utwory operowe i musicalowe w wykonaniu artys... czytaj całość »

75 lat historii miejskiej biblioteki

75 lat historii miejskiej biblioteki09.01.2023
W 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi będzie obchodzić 75-lecie istnienia. Z tej okazji zaplanowano szereg wydarzeń promujących czytelnictwo, ale i przypominających dzieje najstarszej instytucji kulturalnej w naszym mieście. czytaj całość »

Im gorsza pogoda, tym większa satysfakcja

Im gorsza pogoda, tym większa satysfakcja09.01.2023
Trwa siódma edycja akcji charytatywnej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Honorowy start sportowej części projektu, polegającej na pokonaniu 550-kilometrowej trasy wzdłuż Wybrzeża, miał miejsce 8 stycznia pod Urzędem Miasta Rumi. czytaj całość »

Pectus oczarował publiczność MOSiR-u

Pectus oczarował publiczność MOSiR-u09.01.2023
Zespół Pectus ze świąteczno-noworocznym repertuarem dwukrotnie wystąpił przed rumską publicznością. Słynni bracia – Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepanikowie – rozgrzewali atmosferę w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u. Wstęp na wydarzenie był biletowany. czytaj całość »

Tłumnie celebrowali Święto Trzech Króli

Tłumnie celebrowali Święto Trzech Króli09.01.2023
Po dwuletniej przerwie Trzej Królowie ponownie przeszli ulicami Rumi. W przygotowanym z okazji Święta Trzech Króli (6 stycznia) ósmym miejskim orszaku uczestniczyły tłumy mieszkańców. Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja „Słowo”. czytaj całość »

MDK Rumia: Co przyniesie 2023 rok?

MDK Rumia: Co przyniesie 2023 rok?05.01.2023
Miejski Dom Kultury w Rumi przygotowuje na rok 2023 kilka nowych propozycji. W kalendarzu imprez znajdą się też sprawdzone formaty, jak i wydarzenia, które w minionym roku pojawiły się po raz pierwszy. czytaj całość »

„Zrób krok, a pokaże się droga” – Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński o doświadczeniach związanych z wydaniem pierwszej książki

„Zrób krok, a pokaże się droga” – Monika Kwiatkowska i Ariel Kamiński o doświadczeniach związanych z wydaniem pierwszej książki05.01.2023
Monika i Ariel to przedsiębiorczy ludzie, którzy mają wielkie marzenia. Podkreślają, że „sukcesem nie jest to, ile posiadasz, lecz to, kim się stajesz”. Twierdzą, że wszystko jest możliwe, jeśli ma się odwagę, by wyjść ze strefy komfortu. W październiku ukazała się ich książka pt. „Black Notes”, w k... czytaj całość »

Zapraszamy na Koncert Świąteczno-Noworoczny w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych

Zapraszamy na Koncert Świąteczno-Noworoczny w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych03.01.2023
Mieszkańcy Rumi ponownie będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w wyjątkowym Koncercie Świąteczno-Noworocznym. Wydarzenie odbędzie się 8 stycznia o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Józefa i Judy Tadeusza. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski – dyrektor ar... czytaj całość »

Gimnastyczki trenowały z mistrzynią świata

Gimnastyczki trenowały z mistrzynią świata30.12.2022
Sofia Raffaeli, pochodząca z Włoch mistrzyni świata w gimnastyce artystycznej, od 27 do 29 grudnia realizowała na hali MOSiR-u zajęcia doszkalające dla 90 młodych zawodniczek z całej Polski. Ponadto warsztaty dla 30-osobowej grupy trenerów przeprowadziła Julieta Cantaluppi – szkoleniowiec Sofii. Org... czytaj całość »

Wolontariusze zadbali o to, by w Wigilię nikt nie był sam

Wolontariusze zadbali o to, by w Wigilię nikt nie był sam27.12.2022
W ramach przedsięwzięcia ponad 50 wolontariuszy przygotowało blisko 300 wigilijnych paczek. czytaj całość »

Reprezentanci Rumi z sukcesami w ogólnopolskim finale rugby tag

Reprezentanci Rumi z sukcesami w ogólnopolskim finale rugby tag17.12.2022
Ponad 30 najlepszych drużyn szkolnych z całej Polski spotkało się 12 grudnia w hali Centralnego Ośrodka Sportowego „Torwar” w Warszawie, by rywalizować o puchary w ramach XVIII Wielkiego Finału PZU Szkolnej Ligi Rugby Tag. Rumię reprezentowały 2 ekipy. czytaj całość »

Składanie stroików świątecznych na zabytkowym cmentarzu

Składanie stroików świątecznych na zabytkowym cmentarzu16.12.2022
Wykonywanie stroików świątecznych i składanie ich na rumskim zabytkowym cmentarzu 15 grudnia 2022 r. czytaj całość »

Kartingowiec z Rumi ponownie triumfuje

Kartingowiec z Rumi ponownie triumfuje14.12.2022
Ziemowit Werra, 13-letni mieszkaniec Rumi, ma na swoim koncie kolejne sukcesy. Podczas odbywającego się 11 grudnia w Olsztynie Grand Prix Polski w Kartingu Halowym chłopiec zwyciężył w dwóch kategoriach: junior 60 kg oraz senior 85 kg. Dla rumianina były to przedostatnie zawody w tym roku. czytaj całość »

Młodzi rumianie otrzymali stypendia artystyczne burmistrza

Młodzi rumianie otrzymali stypendia artystyczne burmistrza14.12.2022
Blisko trzydziestu młodych rumian zostało nagrodzonych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, muzyki, śpiewu, sztuk plastycznych i prac artystycznych. Granty w postaci stypendiów wręczyli laureatom wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak. czytaj całość »

Najładniejsze kaszubskie szopki bożonarodzeniowe powstają w Rumi

Najładniejsze kaszubskie szopki bożonarodzeniowe powstają w Rumi14.12.2022
Zakończyła się dziesiąta edycja Konkursu na Najładniejszą Szopkę Kaszubską. Jury oceniało 30 prac, których autorami były dzieci, młodzież i dorośli, w tym osoby z niepełnosprawnościami. Na twórców najładniejszych szopek bożonarodzeniowych czekały nagrody rzeczowe i vouchery. Organizatorem konkursu b... czytaj całość »

Powstały kolejne bajki i kalendarze ukazujące Rumię. Autorami są dzieci

Powstały kolejne bajki i kalendarze ukazujące Rumię. Autorami są dzieci13.12.2022
Rumia wydała piąty tom zbioru miejskich bajek oraz kalendarze na 2023 rok, których współautorami są uczestnicy tegorocznej, piątej już, edycji projektu „Rumia oczami dzieci”, a dokładniej dwóch konkursów: plastycznego i literackiego. Akcja wszystkich opublikowanych opowiadań rozgrywa się na terenie ... czytaj całość »

Zawodnik Tri-Teamu Rumia z sukcesami na zakończenie roku

Zawodnik Tri-Teamu Rumia z sukcesami na zakończenie roku13.12.2022
Yehor Maistruk, zawodnik UKS-u Tri-Team Rumia, z sukcesem wystartował w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Rumianin zdobył 1. miejsce w rywalizacji stylem zmiennym na 100 metrów, 2. miejsce stylem klasycznym na 100 metrów, oraz 2. miejsce stylem klasycznym na 50 metrów. Imp... czytaj całość »

Zbliża się VI Konkurs Chóralny Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Uczestnicy zaśpiewają kolędy i pastorałki

Zbliża się VI Konkurs Chóralny Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Uczestnicy zaśpiewają kolędy i pastorałki12.12.2022
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie”. Konkurs jest ukierunkowany na amatorską działalność wokalną dzieci, młodzieży i dorosłych. czytaj całość »

Za nami „NBA Rumi 2022”

Za nami „NBA Rumi 2022” 12.12.2022
W sobotę 10 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi królowała koszykówka. „NBA Rumi 2022” to kontynuacja cyklu turniejów mikołajowych organizowanych corocznie przez MOSiR Rumia. Turnieje te odbywają się od 1997 roku, a od pięciu lat w nowej formule. W tegorocznych zawodach wzięło... czytaj całość »

Mieszkańcy Rumi walczyli o nagrody w tenisie stołowym

Mieszkańcy Rumi walczyli o nagrody w tenisie stołowym12.12.2022
Za nami XXXIX Otwarte Mistrzostwa Rumi w Tenisie Stołowym i Turniej „Rodzinne Rakiety”, które odbyły się w niedzielę 11 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. czytaj całość »

Rumska olimpiada z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

Rumska olimpiada z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami06.12.2022
Ponad 120 uczniów z rumskiej Szóstki wzięło udział w olimpiadzie sportowej, która odbyła się w hali tutejszego MOSiR-u z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Zawody te zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 6 im. A. Majkowskiego z myślą o uczniach klas integracyjnych. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń