Piątek, 26 Kwiecień 2019

Kultura i sport


Białoruscy artyści zawładną halą MOSiR

23.04.2019
W najbliższą niedzielę (28 kwietnia) o godzinie 18:30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi wystąpią pełni ekspresji białoruscy artyści. W programie znajdą się występy inspirowane nie tylko motywami ludowymi i folklorem, ale także muzyką współczesną oraz street dance’m. Koncert odbywa ... czytaj całość »

Kolejne sukcesy Arki Rumia – odwiedzili trzy miasta

15.04.2019
W sobotę 13 kwietnia zawodnicy klubu Arka Rumia wzięli udział w zawodach, odbywających się w trzech różnych miastach. W Gdańsku jako pierwsi zagrali nasi najmłodsi, czyli mini-żacy. Drużyna pod wodzą trenera Arkadiusza Skrzyńskiego wystartowała w pierwszym w tym roku turnieju z cyklu Regionalny Turn... czytaj całość »

Cześnik i Kuster najlepsi – za nami LOTTO Duathlon Energy Rumia!

15.04.2019
Świecące słońce, zimny wiatr i niska temperatura – warunki w tegorocznym LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi nie były łatwe dla zawodników. Zimowe przygotowania nie poszły jednak w las, czego efektem są świetne wyniki poszczególnych uczestników w trzech kategoriach wyścigu. Znamy już mistrzów Polski E... czytaj całość »

Karatecy rywalizowali w Rumi. Za nami X Pomerania Cup.

15.04.2019
Za nami Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Rumi i Starosty Wejherowskiego w karate X Pomerania Cup. Rywalizacji podjęło się 260 karateków z 17 polskich oraz 1 rosyjskiego klubu. czytaj całość »

Muzyka gospell zagościła w Stacji Kultura

14.04.2019
W Stacji Kultura odbył się koncert Grace Gospel Choir. Chórowi towarzyszyli Paweł Witulski na klawiszach oraz Maksymilian Kreft na cajonie. czytaj całość »

Zygmunt Miłoszewski zawitał do Stacji Kultura

11.04.2019
Po kilku latach oczekiwań, ceniony pisarz Zygmunt Miłoszewski zawitał do Stacji Kultura. Twórca odłożył na jeden wieczór swoje zajęcia na obozie żeglarskim w Jastarni po to, by spotkać się z rumskimi czytelnikami i porozmawiać o literaturze. czytaj całość »

Zagrali w siatkę o puchar belfra

10.04.2019
Nauczyciele, samorządowcy oraz miłośnicy siatkówki rywalizowali w miniony weekend podczas Turnieju o Puchar Belfra w Piłce Siatkowej. Najlepsi okazali się zawodnicy z drużyny Atak Przymorze. czytaj całość »

Zawodniczki Grupo Capoeira Brasil Rumia zdobyły medale

09.04.2019
Zawodniczki z Grupo Capoeira Brasil Rumia, ćwiczące na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zdobyły medale na międzynarodowych zawodach. Zmagania odbywały się w Kwidzynie od 5 do 7 kwietnia, a organizatorem było WCF – World Capoeira Federation. Nina zdobyła pierwsze, a Karolina drugie miej... czytaj całość »

Słowiańskie fantasy w Stacji Kultura – relacja

09.04.2019
W Stacji Kultura odbył się wykład inauguracyjny projektu „Od mitu do fantasy” pod tytułem „Mitologia Słowiańska”, który wygłosiła dr Elżbieta Żukowska. czytaj całość »

Rusza projekt „Od Mitu do Fantasy”

08.04.2019
Stacja Kultura zaprasza 9 kwietnia o godz. 18:00 na wykład inauguracyjny projektu „Od mitu do fantasy”, pt. „Mitologia Słowiańska”, który wygłosi dr Elżbieta Żukowska. czytaj całość »

Bezpłatne bilety na mecz: Arka Gdynia – Miedź Legnica

08.04.2019
Dzięki uprzejmości klubu Arka Gdynia, dla posiadaczy Rumskiej Karty Seniora przygotowaliśmy bezpłatne bilety na najbliższy mecz gdyńskiej drużyny piłkarskiej. czytaj całość »

Zawodnicy Arki Rumia rozpoczęli kolejny sezon

08.04.2019
W sobotę (6 kwietnia) meczem Arki Rumia z Alfą Bydgoszcz odbyła się inauguracja sezonu rugbowego. czytaj całość »

Zorganizowali niebieski przemarsz, by mówić o autyzmie

03.04.2019
We wtorek 2 kwietnia Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne Superkids zorganizowało „Niebieski marsz przedszkolaków”. Placówka zaprosiła do udziału zaprzyjaźnione jednostki, dzięki czemu ulicami Rumi przeszło wspólnie kilkadziesiąt osób. Zwieńczeniem wydarzenia było symboliczne wypuszczenie niebiesk... czytaj całość »

Sukces rumskich Spinek w Białych Błotach

02.04.2019
W dniach 29-31.03.2019 r. w Białych Błotach odbyły się Mistrzostwa Polski WADF (World Artistic Dance Federation). W zawodach wzięło udział ponad 3000 tancerzy, z czego 51 stanowili członkowie Zespołu Tańca SPIN – MOSiR Rumia, którzy są wspierani przez urząd miasta. Reprezentowali oni gminę, walcząc ... czytaj całość »

Od Mitu do Fantasy – ruszają warsztaty literackie z Elżbietą Żukowską

02.04.2019
Stacja Kultura rozpoczyna nowy projekt. Właśnie ruszyły zapisy na warsztaty literackie z Elżbietą Żukowską, które odbywać się będą w Stacji Kultura w każdą sobotę w godz. od 10:00 do 13:00, od kwietnia do czerwca. Zwieńczeniem warsztatów będzie publikacja opowiadań powstałych w trakcie warsztatów or... czytaj całość »

Wyłonili potencjalnych kandydatów na ratowników WOPR

28.03.2019
Aż 110 uczniów z 11 pomorskich szkół wzięło udział w II Otwartych Mistrzostwach Rumi Szkół Podstawowych w Pływaniu z Elementami Ratownictwa Wodnego. Celem zawodów, oprócz sprawdzenia umiejętności pływackich, było rozpowszechnianie tematyki bezpieczeństwa nad wodą wśród dzieci i młodzieży. czytaj całość »

Rumianin dwukrotnie na podium mistrzostw świata w lodowym pływaniu

25.03.2019
Piotr Biankowski, mieszkający w Rumi miłośnik lodowego pływania, może się pochwalić kolejnymi sukcesami. Podczas Mistrzostw Świata w Murmańsku reprezentujący Polskę rumianin wywalczył złoty medal w sztafecie oraz brąz na dystansie 500 metrów w stylu dowolnym. czytaj całość »

Grecka tragedia w rumskim wydaniu

25.03.2019
Tragedia Sofoklesa pt. „Król Edyp” od ponad dwóch tysięcy lat zaskakuje swoja aktualnością. Jest to studium upadku władzy i człowieka, który odgradza się od innych i zamyka w swoim świecie, pełnym podejrzliwości i nieufności. Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił mieszkańców na lokalną odsłonę tego gr... czytaj całość »

Siłacze będą rywalizować o halowy puchar Polski

25.03.2019
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Fundacja "Strongman" zapraszają na trzecią edycję zawodów strongman w Rumi, tym razem w formule halowego pucharu Polski. W sześciu wymagających konkurencjach rywalizować będą: Tomasz Rzymkowski, Mariusz Dorawa, Konrad Karwat, Dariusz Wejer, Sebastian Ku... czytaj całość »

LOTTO Duathlon Energy – już 14 kwietnia w Rumi

20.03.2019
Rumia 14 kwietnia będzie gospodarzem mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprint. Do rywalizacji przystąpią zarówno amatorzy, jak i zawodnicy sportowej elity, w wielu kategoriach wiekowych. Ze względu na możliwości, jakie daje trasa, organizatorzy mają nadzieję, że zawodnikom uda się ustanowi... czytaj całość »

Rumianie w gronie najlepszych sportowców z powiatu

13.03.2019
Boks, karate, pływanie, lekkoatletyka, rugby czy siatkówka – między innymi w tych dyscyplinach sportowych mieszkańcy powiatu wejherowskiego osiągają wysokie lokaty, również na arenie międzynarodowej. Sportowcy oraz trenerzy, którzy w roku 2018 mogli się pochwalić wyjątkowymi wynikami, zostali nagrod... czytaj całość »

Wieczór hiszpański w Stacji Kultura

11.03.2019
Stacja Kultura zaprasza 22 marca o 18:30 na wieczór flamenco! czytaj całość »

Dając pokaz, zaprosili na mistrzostwa tańca

10.03.2019
Osoby, które w minioną sobotę (9 marca) robiły zakupy w Porcie Rumia, mogły się natknąć na nietypową atrakcję. Przez kilka minut częścią obiektu zawładnęli tancerze ze studia Creative Dance. Kilkadziesiąt osób, prezentując układ taneczny, zapraszało na zbliżające się Mistrzostwa Polski FTS w 10 Tańc... czytaj całość »

Rumskie Spotkania Muzyczne – 63 rocznica nadania praw miejskich Rumi

08.03.2019
Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza w niedzielę 8 października 2017 roku o godz.19:00, do Parafii Św. Józefa i Judy Tadeusza na „Galę Operowo Operetkową” w ramach wydarzenia promującego kulturę muzyczną „Rumskie Spotkania Muzyczne” pod patronatem Burmistrza Miasta Rumi Michała Pasiecznego. Koncert ... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń