Poniedziałek, 14 Czerwiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Kultura i sport


Najlepsi sportowcy i trenerzy w Rumi zostali nagrodzeni

Najlepsi sportowcy i trenerzy w Rumi zostali nagrodzeni11.06.2021
Za nami rumska Gala Sportu połączona z rozstrzygnięciem Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku. Nagrody zostały wręczone w siedmiu kategoriach. Z powodu pandemii wydarzenie odbyło się w kameralnym gronie, nie zabrakło jednak wzruszeń i emocji. czytaj całość »

Fundacja Pomysłodalnia z Rumi na festiwalach w Bydgoszczy i Wrocławiu

Fundacja Pomysłodalnia z Rumi na festiwalach w Bydgoszczy i Wrocławiu08.06.2021
Zmniejszanie obostrzeń aktywizuje także kulturę pozainstytucjonalną. Rumska Fundacja Pomysłodalnia po plenerowej premierze „Naszej bajki” rozpoczyna prezentacje swoich najnowszych dzieł na festiwalach we Wrocławiu i Bydgoszczy. czytaj całość »

Rugbyści rywalizowali podczas turnieju w Rumi

Rugbyści rywalizowali podczas turnieju w Rumi08.06.2021
Emocje po Regionalnym Turnieju Dzieci i Młodzieży trochę opadły, czas na podsumowanie i kilka słów! Tradycyjnie już zawody odbywały się na obiektach MOSiR-u: na płycie głównej boisk przy ul. Mickiewicza i ul. Bukowej. Atmosfera oraz uśmiech wszystkich uczestników od samego początku spotęgowały piękn... czytaj całość »

Czy w Rumi rośnie następca Roberta Kubicy?

Czy w Rumi rośnie następca Roberta Kubicy?07.06.2021
Ziemowit Werra jest uczniem Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi. Mimo że ma zaledwie 11 lat, zdążył już spróbować swoich sił w kilku sportach: grał w piłkę nożną, biegał i pływał. W czerwcu 2019 roku po raz pierwszy usiadł za kierownicą gokarta, i to właśnie wtedy okazało się, że jego największą pasją... czytaj całość »

Festiwal Dworów i Pałaców Północnych Kaszub

Festiwal Dworów i Pałaców Północnych Kaszub02.06.2021
Program Festiwalu Dworów i Pałaców Północnych Kaszub, który odbędzie się w terminie 4-6 czerwca 2021. czytaj całość »

Mistrzostwa Polski w jeździe figurowej na rolkach

Mistrzostwa Polski w jeździe figurowej na rolkach02.06.2021
Przed nami największe wydarzenie w historii jazdy figurowej na rolkach w Polsce! W terminie 4-5 czerwca rozegrane zostaną pierwsze Mistrzostwa Polski oraz kolejne zawody z cyklu Puchar Rumi w jeździe figurowej na rolkach. Przez dwa dni w hali MOSiR-u rywalizować będą 93 osoby w kategoriach wyczynowy... czytaj całość »

„Rumia Biega 2021” – edycja specjalna

„Rumia Biega 2021” – edycja specjalna01.06.2021
Biegiem, truchtem, a także marszem – w ten sposób w edycji specjalnej „Rumia Biega 2021” wzięło udział 59 dziewcząt i pań oraz 28 chłopców i panów, czyli łącznie 87 osób. Liczyła się 30-minutowa wspólna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Nagrodę specjalną w postaci tabletu wylosowała Natalia M... czytaj całość »

Rumscy rugbyści pokazali charakter w Łodzi

Rumscy rugbyści pokazali charakter w Łodzi26.05.2021
W niedzielę 23 maja w Łodzi odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Coroczny Memoriał im. Mirosława Wojtani to najsilniej obsadzony turniej w młodszych kategoriach wiekowych w Polsce. W gronie 32 najlepszych drużyn wystąpiła także Rugby Club Arka Rumia. czytaj całość »

Za nami III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 sportowców

Za nami III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders. W rywalizacji wzięło udział ponad 500 sportowców26.05.2021
W niedzielę 23 maja w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi rozegrane zostały III Otwarte Mistrzostwa Pomorza Cheerleaders zorganizowane pod patronatem burmistrza Rumi i Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Turniej był kolejnym z cyklu Grand Prix Polski Cheerleade... czytaj całość »

V edycja projektu „Rumski Wokal”. Zapraszamy na show!

V edycja projektu „Rumski Wokal”. Zapraszamy na show!18.05.2021
Miejski Dom Kultury w Rumi rozpoczyna próby do koncertu galowego 5. edycji „Rumskiego Wokalu”. Będzie to mały jubileusz projektu, który wokalistom-amatorom stwarza możliwość edukacji muzycznej oraz występu na profesjonalnej scenie. MDK zaprosił do udziału w tej wyjątkowej edycji ośmioro finalistów z... czytaj całość »

Nowy konkurs fotograficzny w Stacji Kultura

Nowy konkurs fotograficzny w Stacji Kultura11.05.2021
Stacja Kultura zaprasza do udziału w konkursie pod tytułem „Sleeveface. Ubierz się w książkę”. czytaj całość »

Kolejne sukcesy młodych rumskich rugbystów

Kolejne sukcesy młodych rumskich rugbystów11.05.2021
W niedzielę 9 maja odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Sopocie, który przy pięknej aurze promieni słonecznych zaowocował w sukcesy najmłodszych rumskich rugbystów. czytaj całość »

Rumia uczciła 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie

Rumia uczciła 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie10.05.2021
Największy konflikt zbrojny w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa, dla Europy zakończył się 8 maja 1945 roku. Dokładnie 76 lat później, między innymi w Rumi, symbolicznie upamiętniono to wydarzenie, oddając hołd poległym. czytaj całość »

Mieszkaniec Rumi wśród najlepszych kierowców kartingowych w kraju

Mieszkaniec Rumi wśród najlepszych kierowców kartingowych w kraju06.05.2021
Na olsztyńskim torze Kormoran 25 kwietnia odbyło się Grand Prix Polski Juniorów w Kartingu Halowym. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, którzy wzięli udział w kwalifikacjach i wyścigach eliminacyjnych. Drugie miejsce zajął 11-letni mieszkaniec Rumi. czytaj całość »

Można już składać wnioski o granty kulturalne marszałka. Do podziału jest pół miliona złotych

Można już składać wnioski o granty kulturalne marszałka. Do podziału jest pół miliona złotych06.05.2021
Rusza dodatkowy otwarty konkurs ofert na realizację zadania „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2021 – wsparcie zadań dotacją do 40 tys. zł (II nabór)”. Do podziału jest pół miliona złotych. Wnioski można składać do 26 maja 2021 r. czytaj całość »

Ruszył „Rowerowy Maj”. Rumianie wsiedli na jednoślady

Ruszył „Rowerowy Maj”. Rumianie wsiedli na jednoślady06.05.2021
Po rocznej przerwie, spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19, do Rumi powróciła ogólnopolska kampania „Rowerowy Maj”. Przez cały miesiąc ponad 230 uczestników akcji – przedszkolaków oraz nauczycieli – będzie dojeżdżać do swoich placówek ekologicznym środkiem transportu. Może to być rower, hulajnoga,... czytaj całość »

Czy te twarze brzmią znajomo? Znajdziesz je w bibliotece!

Czy te twarze brzmią znajomo? Znajdziesz je w bibliotece!06.05.2021
Bibliotekarze i bibliotekarki ze Stacji Kultura i filii bibliotecznych zapraszają do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2021, który rozpoczyna się 8 maja, w Dniu Bibliotekarki i Bibliotekarza. Hasło tegorocznego bibliotecznego festiwalu brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Wydarzenie w całośc... czytaj całość »

W majówkę znajdź Kaszubski Skarb i odbierz prezenty w Stacji Kultura!

W majówkę znajdź Kaszubski Skarb i odbierz prezenty w Stacji Kultura!30.04.2021
Wielki powrót Kaszubskiego Skarbu! Czy są tu jakieś twardzielki i twardziele, którym nie straszna nawet brzydka pogoda? Stacja Kultura zaprasza do majówkowych poszukiwań skarbu. Trasa prowadzi po pięknych rumskich zakątkach! Dla osób, które pochwalą się w Internecie przygodami podczas rozgrywki, osi... czytaj całość »

Niesamowite biblioteczki w konkursie Stacji Kultura

Niesamowite biblioteczki w konkursie Stacji Kultura29.04.2021
Z okazji Dnia Książki Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi ogłosiła konkurs „Pokaż swoją bibliotekę”. Wyzwanie przyjęło 33 uczestników, często wraz z rodzinami. Wszystkie prace można odnaleźć na Facebooku Stacji Kultura i przekonać się, że wybór zwycięzców był bardzo trudny. Przesłane zdjęcia przedst... czytaj całość »

Dni Szekspirowskie w rumskiej „Dziesiątce”. Zaprosili do współpracy Brytyjczyków oraz Teatr Szekspirowski

Dni Szekspirowskie w rumskiej „Dziesiątce”. Zaprosili do współpracy Brytyjczyków oraz Teatr Szekspirowski27.04.2021
Z okazji Dni Szekspirowskich, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi, uczniowie poznali na zajęciach języka angielskiego sylwetkę Williama Szekspira – angielskiego poety, dramaturga i aktora. Powszechnie uważanego za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformato... czytaj całość »

Duathlon po raz piąty odbył się na ulicach Rumi

Duathlon po raz piąty odbył się na ulicach Rumi26.04.2021
Ostatnia niedziela kwietnia upłynęła w Rumi pod znakiem Mistrzostw Polski w Duathlonie. Była to jubileuszowa, piąta edycja imprezy. Ulicami naszego miasta przebiegli i przejechali na rowerach, zgodnie z kategoriami wiekowymi, najlepsi zawodnicy z całego kraju. czytaj całość »

Stacja Kultura i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi są ponownie otwarte

Stacja Kultura i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi są ponownie otwarte25.04.2021
Od 26 kwietnia Stacja Kultura i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi są ponownie otwarte, z zachowaniem rygoru sanitarnego. czytaj całość »

Transmisja meczu ATS MT kontra Dekorglass Działdowo

Transmisja meczu ATS MT kontra Dekorglass Działdowo23.04.2021
W najbliższą sobotę (24 kwietnia) o godz. 14:00 na kanale YouTube Akademia Tenisa Stołowego Rumia odbędzie się transmisja meczu lokalnej drużyny z Dekorglass Działdowo. Jest to walka o wejście do Superligi Tenisi Stołowego w Polsce. Zachęcamy do kibicowania. czytaj całość »

Zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”

Zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”21.04.2021
Szkoła Podstawowa nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi zaprasza do udziału w akcji „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”. Przedsięwzięcie ma służyć promocji czytelnictwa oraz zachęcać do oddania przeczytanych już książek, aby były one w obiegu i mogło z nich korzystać jak najwięcej osó... czytaj całość »

Rusza Pomorski Inkubator Kultury

Rusza Pomorski Inkubator Kultury 15.04.2021
Rusza Pomorski Inkubator Kultury – miejsce, które powstało z inicjatywy osób z artystycznego środowiska Pomorza, organizacji pozarządowych oraz przy wsparciu marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Sponsorem inicjatywy został Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy. czytaj całość »

Władze miasta doceniły autorkę słynnego banera

Władze miasta doceniły autorkę słynnego banera13.04.2021
Martyna Stasiak, 9-letnia mieszkanka Rumi, w pierwszych dniach pandemii przygotowała transparent z napisem „Będzie dobrze”, który zawisł na płocie jej rodzinnego domu. Był to wyraz wsparcia dla pracowników służby zdrowia, a zwłaszcza dla jej mamy – wracającej po dyżurach pielęgniarki. Treść banera z... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń