Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia


Nowy konkurs fotograficzny w Stacji Kultura

Nowy konkurs fotograficzny w Stacji Kultura11.05.2021
Stacja Kultura zaprasza do udziału w konkursie pod tytułem „Sleeveface. Ubierz się w książkę”. czytaj całość »

Rumia uczciła 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie

Rumia uczciła 76. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie10.05.2021
Największy konflikt zbrojny w historii ludzkości, jakim była II wojna światowa, dla Europy zakończył się 8 maja 1945 roku. Dokładnie 76 lat później, między innymi w Rumi, symbolicznie upamiętniono to wydarzenie, oddając hołd poległym. czytaj całość »

Mieszkaniec Rumi wśród najlepszych kierowców kartingowych w kraju

Mieszkaniec Rumi wśród najlepszych kierowców kartingowych w kraju06.05.2021
Na olsztyńskim torze Kormoran 25 kwietnia odbyło się Grand Prix Polski Juniorów w Kartingu Halowym. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, którzy wzięli udział w kwalifikacjach i wyścigach eliminacyjnych. Drugie miejsce zajął 11-letni mieszkaniec Rumi. czytaj całość »

Można już składać wnioski o granty kulturalne marszałka. Do podziału jest pół miliona złotych

Można już składać wnioski o granty kulturalne marszałka. Do podziału jest pół miliona złotych06.05.2021
Rusza dodatkowy otwarty konkurs ofert na realizację zadania „Rozwój kultury w województwie pomorskim w roku 2021 – wsparcie zadań dotacją do 40 tys. zł (II nabór)”. Do podziału jest pół miliona złotych. Wnioski można składać do 26 maja 2021 r. czytaj całość »

Ruszył „Rowerowy Maj”. Rumianie wsiedli na jednoślady

Ruszył „Rowerowy Maj”. Rumianie wsiedli na jednoślady06.05.2021
Po rocznej przerwie, spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19, do Rumi powróciła ogólnopolska kampania „Rowerowy Maj”. Przez cały miesiąc ponad 230 uczestników akcji – przedszkolaków oraz nauczycieli – będzie dojeżdżać do swoich placówek ekologicznym środkiem transportu. Może to być rower, hulajnoga,... czytaj całość »

Czy te twarze brzmią znajomo? Znajdziesz je w bibliotece!

Czy te twarze brzmią znajomo? Znajdziesz je w bibliotece!06.05.2021
Bibliotekarze i bibliotekarki ze Stacji Kultura i filii bibliotecznych zapraszają do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek 2021, który rozpoczyna się 8 maja, w Dniu Bibliotekarki i Bibliotekarza. Hasło tegorocznego bibliotecznego festiwalu brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Wydarzenie w całośc... czytaj całość »

W majówkę znajdź Kaszubski Skarb i odbierz prezenty w Stacji Kultura!

W majówkę znajdź Kaszubski Skarb i odbierz prezenty w Stacji Kultura!30.04.2021
Wielki powrót Kaszubskiego Skarbu! Czy są tu jakieś twardzielki i twardziele, którym nie straszna nawet brzydka pogoda? Stacja Kultura zaprasza do majówkowych poszukiwań skarbu. Trasa prowadzi po pięknych rumskich zakątkach! Dla osób, które pochwalą się w Internecie przygodami podczas rozgrywki, osi... czytaj całość »

Niesamowite biblioteczki w konkursie Stacji Kultura

Niesamowite biblioteczki w konkursie Stacji Kultura29.04.2021
Z okazji Dnia Książki Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi ogłosiła konkurs „Pokaż swoją bibliotekę”. Wyzwanie przyjęło 33 uczestników, często wraz z rodzinami. Wszystkie prace można odnaleźć na Facebooku Stacji Kultura i przekonać się, że wybór zwycięzców był bardzo trudny. Przesłane zdjęcia przedst... czytaj całość »

Dni Szekspirowskie w rumskiej „Dziesiątce”. Zaprosili do współpracy Brytyjczyków oraz Teatr Szekspirowski

Dni Szekspirowskie w rumskiej „Dziesiątce”. Zaprosili do współpracy Brytyjczyków oraz Teatr Szekspirowski27.04.2021
Z okazji Dni Szekspirowskich, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi, uczniowie poznali na zajęciach języka angielskiego sylwetkę Williama Szekspira – angielskiego poety, dramaturga i aktora. Powszechnie uważanego za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformato... czytaj całość »

Duathlon po raz piąty odbył się na ulicach Rumi

Duathlon po raz piąty odbył się na ulicach Rumi26.04.2021
Ostatnia niedziela kwietnia upłynęła w Rumi pod znakiem Mistrzostw Polski w Duathlonie. Była to jubileuszowa, piąta edycja imprezy. Ulicami naszego miasta przebiegli i przejechali na rowerach, zgodnie z kategoriami wiekowymi, najlepsi zawodnicy z całego kraju. czytaj całość »

Stacja Kultura i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi są ponownie otwarte

Stacja Kultura i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi są ponownie otwarte25.04.2021
Od 26 kwietnia Stacja Kultura i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi są ponownie otwarte, z zachowaniem rygoru sanitarnego. czytaj całość »

Transmisja meczu ATS MT kontra Dekorglass Działdowo

Transmisja meczu ATS MT kontra Dekorglass Działdowo23.04.2021
W najbliższą sobotę (24 kwietnia) o godz. 14:00 na kanale YouTube Akademia Tenisa Stołowego Rumia odbędzie się transmisja meczu lokalnej drużyny z Dekorglass Działdowo. Jest to walka o wejście do Superligi Tenisi Stołowego w Polsce. Zachęcamy do kibicowania. czytaj całość »

Zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”

Zbiórka książek „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”21.04.2021
Szkoła Podstawowa nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi zaprasza do udziału w akcji „Kupiłeś – Przeczytałeś – Podaruj Bibliotece”. Przedsięwzięcie ma służyć promocji czytelnictwa oraz zachęcać do oddania przeczytanych już książek, aby były one w obiegu i mogło z nich korzystać jak najwięcej osó... czytaj całość »

Rusza Pomorski Inkubator Kultury

Rusza Pomorski Inkubator Kultury 15.04.2021
Rusza Pomorski Inkubator Kultury – miejsce, które powstało z inicjatywy osób z artystycznego środowiska Pomorza, organizacji pozarządowych oraz przy wsparciu marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Sponsorem inicjatywy został Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy. czytaj całość »

Władze miasta doceniły autorkę słynnego banera

Władze miasta doceniły autorkę słynnego banera13.04.2021
Martyna Stasiak, 9-letnia mieszkanka Rumi, w pierwszych dniach pandemii przygotowała transparent z napisem „Będzie dobrze”, który zawisł na płocie jej rodzinnego domu. Był to wyraz wsparcia dla pracowników służby zdrowia, a zwłaszcza dla jej mamy – wracającej po dyżurach pielęgniarki. Treść banera z... czytaj całość »

„Usta milczą, dusza śpiewa” – lokalni artyści dali koncert

„Usta milczą, dusza śpiewa” – lokalni artyści dali koncert12.04.2021
Podczas sobotniego (10 kwietnia), pełnego emocji i barw, koncertu pt. „Usta milczą, dusza śpiewa”, transmitowanego bezpośrednio z kościoła pod wezwaniem świętego Józefa i świętego Judy Tadeusza, można było usłyszeć utwory pochodzące z całego świata. Wybrzmiały między innymi: „Gdzie mieszka miłość?” ... czytaj całość »

Transmisja meczu ATS Rumia z Karniszewicami

Transmisja meczu ATS Rumia z Karniszewicami08.04.2021
W najbliższy piątek 9.04.2021 o godz.18:00 na kanale YouTube Akademia Tenisa Stołowego Rumia odbędzie się transmisja meczu z Darz Bór Karnieszewice. Zapraszamy. czytaj całość »

MDK zaprasza na koncert pt. „Usta milczą, dusza śpiewa”

MDK zaprasza na koncert pt. „Usta milczą, dusza śpiewa”07.04.2021
MDK Rumia zaprasza na koncert na żywo, 10 kwietnia 2021, godz. 19:00, w Kościele św. Judy Tadeusza w Rumi, ul. Podgórna 1. Koncert będzie transmitowany na żywo online pod adresem: www.parafiarumiazagorze.pl/live. Wystąpią: Anna Fabrello (sopran) Anna Kinga Osior (sopran) Jacek Szymański (tenor) Dari... czytaj całość »

Wolontariusze zadbali o to, by w Wielkanoc nikt nie był sam

Wolontariusze zadbali o to, by w Wielkanoc nikt nie był sam06.04.2021
Po sukcesie zeszłorocznej akcji rozwożenia paczek wigilijnych, mając na uwagę aktualną sytuację epidemiczną, Fundacja „Wolne Miejsce” ponownie zdecydowała się na mobilny charakter pomocy osobom samotnym i potrzebującym – tym razem w czasie świąt wielkanocnych. W niedzielny poranek (4 kwietnia), na t... czytaj całość »

Organizacje pozarządowe nie zwalniają tempa

Organizacje pozarządowe nie zwalniają tempa06.04.2021
W obliczu pandemii koronawirusa ludzka aktywność w wielu sferach życia musiała ulec znaczącemu ograniczeniu. Problem ten nie ominął samorządów i organizacji pozarządowych, które mimo to starają się realizować wspólne zadania. Aby zachować ciągłość tych działań, władze Rumi zdecydowały się przekazać ... czytaj całość »

Najlepsi sportowcy i trenerzy Rumi wyłonieni

Najlepsi sportowcy i trenerzy Rumi wyłonieni02.04.2021
Od lat rumską tradycją jest Gala Sportu, połączona z rozstrzygnięciem Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku. W tym roku z powodu pandemii Gala się nie odbędzie, jednak osoby aktywnie działające na rzecz rumskiego środowiska sportowego zostaną nagrodzone. czytaj całość »

Ponad 200 sportowców rywalizowało w bieganiu i pływaniu

Ponad 200 sportowców rywalizowało w bieganiu i pływaniu02.04.2021
Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia zorganizował 27 marca zawody z cyklu Grand Prix Polskiego Związku Triathlonu w Aquathlonie. W rywalizacji wzięło udział blisko 230 zawodniczek i zawodników z 14 kategorii wiekowych – począwszy od 7-letnich dzieci, kończąc na grupie 50+. czytaj całość »

Wielkanoc zagościła w Rumi

Wielkanoc zagościła w Rumi31.03.2021
Z końcem marca w miejskiej przestrzeni pojawiły się wielkanocne dekoracje. Można je podziwiać, spacerując po obu parkach. Wszystko po to, by mimo niesprzyjających okoliczności wprowadzić mieszkańców w świąteczny nastrój. czytaj całość »

Kolejne rumskie małżeństwa świętowały złote gody

Kolejne rumskie małżeństwa świętowały złote gody26.03.2021
Spędzili ze sobą tyle lat, że zostali odznaczeni prezydenckimi medalami. Mowa o mieszkańcach Rumi, a dokładniej sześciu małżeństwach, które świętowały 50. rocznicę ślubu. Ceremonia odbyła się w Miejskim Domu Kultury. czytaj całość »

Zasadziła drzewa, by uczcić narodziny wnuków

Zasadziła drzewa, by uczcić narodziny wnuków23.03.2021
W parku Starowiejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Miejskiego Domu Kultury w Rumi, stanęły dwie wiśnie piłkowane „Kanzan”. Nie są to jednak zwykłe drzewka. czytaj całość »

Zamiast topić marzannę, zasadzili kwiaty

Zamiast topić marzannę, zasadzili kwiaty22.03.2021
Jak przywitać wiosnę? Najlepiej w zgodzie z naturą. Z takiego założenia wychodzą władze Rumi, gdzie już po raz piąty pożegnano kalendarzową zimę, sadząc miododajne krzewy. Akcja zakończyła się sukcesem dzięki aktywnemu wsparciu małych mieszkańców miasta. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń