Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Rumia dołączyła do ogólnopolskiej kampanii

Rumia dołączyła do ogólnopolskiej kampanii10.04.2024
Obrażanie, wyzwiska czy krytyka też są formą przemocy – alarmują specjaliści, którzy zajmują się tematem przemocy domowej. Gdy pojawia się problem, warto reagować i sięgać po pomoc. O tym, że nie tylko fizyczne rany mogą zostawić trwały ślad na psychice, edukuje nowa kampania, do której przystąpiło ... czytaj całość »

Autyzm bez tajemnic. Eksperci podzielą się wiedzą na konferencji

Autyzm bez tajemnic. Eksperci podzielą się wiedzą na konferencji05.03.2024
Warto rozmawiać o autyzmie, aby go zrozumieć. W Rumi znów zagości, już po raz trzeci, konferencja „Autyzm. Od diagnozy do samodzielności”, która umożliwi znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wydarzenie organizowane przez poradnię Kid i Przedszkole Terapeutyczne Superkids zostało objęte h... czytaj całość »

„Dajemy ludziom nowy początek”. Tu bezdomni mogą się wykąpać, przebrać i ogrzać

„Dajemy ludziom nowy początek”. Tu bezdomni mogą się wykąpać, przebrać i ogrzać13.02.2024
Czysta bielizna, maszynka do golenia i dostęp do prysznica – czasem tylko tyle potrzeba, by pomóc człowiekowi odzyskać godność. Boża Przystań to działająca w Rumi od 2020 roku łaźnia dla potrzebujących, która otrzymuje wsparcie finansowe między innymi od miasta. Tej zimy fundacja po raz pierwszy uru... czytaj całość »

By życie miało sens. Caritas opiekuje się seniorami z Rumi

By życie miało sens. Caritas opiekuje się seniorami z Rumi12.12.2023
W Rumi działa miejsce, w którym osoby starsze i samotne mogą liczyć na pomocną dłoń, dobrze spędzony czas i wiarę w to, że wiele dobrego jeszcze przed nimi. To Klub Senior+ Rumia, czyli miejska oferta dla seniorów realizowana w Centrum Pomocowym Caritas przy ul. Gierosa. Długofalowo, przez 5 dni w t... czytaj całość »

Taniec z przesłaniem, czyli nowy projekt Zespołu SPIN

Taniec z przesłaniem, czyli nowy projekt Zespołu SPIN08.12.2023
Zespół Tańca SPIN MOSiR Rumia jest znany i ceniony nie tylko w Rumi. Chociaż domena zawodniczek oraz trenerek jest przede wszystkim taniec, realizują one także projekty związane z istotnymi kwestiami społecznymi. czytaj całość »

Fundacja IAR – projekt „Pełnoprawni”

Fundacja IAR – projekt „Pełnoprawni”31.03.2022
Zapraszamy organizacje pozarządowe i wszystkie zainteresowane osoby do współpracy do udziału w nowym Projekcie Fundacji Instytut Aktywizacji Regionów z siedzibą w Gdyni. PEŁNOPRAWNI – to nowa inicjatywa, która wystartowała na obszarze woj. pomorskiego, a skierowana jest do osób z niepełnosprawnoś... czytaj całość »

Trwają zapisy na konsultacje środowiskowe w zakresie rehabilitacji społecznej

Trwają zapisy na konsultacje środowiskowe w zakresie rehabilitacji społecznej10.11.2021
Trwają zapisy na konsultacje środowiskowe w zakresie rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami pn. „Wsparcie oprócz opieki – poszerzone wsparcie wytchnieniowe”. Do udziału w dyskusji zaproszone są osoby z otoczenia osób z niepełnosprawnością, osoby zawodowo związane z problematyką niepeł... czytaj całość »

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa 2021

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa 202127.09.2021
Aktualna lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa w powiecie wejherowskim (wrzesień 2021). czytaj całość »

Poszukiwania osób chętnych do pełnienia świadczeń osobistych

Poszukiwania osób chętnych do pełnienia świadczeń osobistych19.01.2021
Na podstawie art. 203 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1541), na wniosek Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Gdyni, burmistrz Rumi poszukuje osób chętnych w celu nałożenia na nie świadczeń osobistych w czasie pok... czytaj całość »

Zmiany w udzielaniu nieodpłatnych porad prawnych i poradnictwa obywatelskiego

Zmiany w udzielaniu nieodpłatnych porad prawnych i poradnictwa obywatelskiego13.03.2020
Na podstawie informacji Ministerstwa Sprawiedliwości konieczne jest podjęcie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z nieodpłatnych porad prawnych i bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego. W związku z powyższym od 13 marca br. do odwołania zawiesza się ... czytaj całość »

Zmiany dotyczące świadczenia 500+

Zmiany dotyczące świadczenia 500+11.06.2019
Dnia 1 lipca wchodzi w życie ustawa z dnia 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci oraz niektórych innych ustaw. czytaj całość »

„Ja w internecie” – zostań uczestnikiem projektu

„Ja w internecie” – zostań uczestnikiem projektu11.12.2018
Trwa nabór uczestników do projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych”, na którego realizację miasto zdobyło 150 tysięcy złotych. . Przedsięwzięcie polega na przeprowadzeniu cyklu bezpłatnych szkoleń, dzięki którym mieszkańcy dowiedzą się, jak sprawnie i ... czytaj całość »

Program 500+

Program 500+01.03.2018
Rodzice dzieci (a także opiekunowie prawni oraz osoby, które wystąpiły o przysposobienie dziecka) otrzymają niezależnie od dochodu na każde drugie i kolejne dziecko, a w przypadku mniej zamożnych rodzin także na pierwsze (kryterium 800 zł na osobę w rodzinie oraz 1200 zł na osobę w rodzinie z niepe... czytaj całość »

Informacja nt. świadczenia Rodzina 500 +

Informacja nt. świadczenia Rodzina 500 +19.07.2017
Informujemy, iż od dnia 1 sierpnia 2017 r. Urząd Miasta Rumi, Wydział Spraw Społecznych (poziom „0”, pokój nr 04) przystąpi do wydawania aktualnych druków oraz przyjmowania wniosków na świadczenie wychowawcze pn. „Rodzina 500 plus” na okres zasiłkowy 2017/2018. Wnioski o świadczenie wychowawcze możn... czytaj całość »

Pomoc materialna dla uczniów

Pomoc materialna dla uczniów12.08.2016
Na podstawie Uchwały nr XI/90/2015 Rady Miejskiej Rumi z dnia 25 czerwca 2015 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów, zmienionej uchwałą Nr XVI/130/2015 Rady Miejskiej Rumi z dnia 29 października 2015 r. w sprawie zmiany uchwały Nr XI/90/2... czytaj całość »

Oferty pracy

Oferty pracy20.10.2015
W Urzędzie Miasta Rumi w ramach Wydziału Spraw Społecznych funkcjonuje poradnictwo zawodowe dla osób poszukujących pracy, które realizuje szereg działań na rzecz, zmniejszenia bezrobocia i zwiększenia poziomu zatrudnienia oraz wspierania przedsiębiorczości takimi jak: czytaj całość »

Karta Dużej Rodziny i Rumska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny i Rumska Karta Dużej Rodziny06.09.2015
Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. Posiadanie Karty, zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia, odzieży, książek, zabawek i paliwa. Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe i pozwala na t... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń