Piątek, 01 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Co myślisz na temat reklam w Rumi? Wypowiedz się poprzez ankietę

Co myślisz na temat reklam w Rumi? Wypowiedz się poprzez ankietę29.06.2022
Władze Rumi chcą uporządkować temat reklam rozmieszczanych w publicznej przestrzeni poprzez uchwałę krajobrazową. Celem dokumentu ma być nie tyle usuwanie szyldów i banerów z miejskiego krajobrazu, co lokowanie ich w harmonii z ładem przestrzennym. Treść uchwały krajobrazowej będzie wynikiem konsult... czytaj całość »

W janowskim parku hucznie powitali lato

W janowskim parku hucznie powitali lato29.06.2022
Huczne powitanie lata z Biblioteką Janowo już za nami. To był wieczór pełen atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. czytaj całość »

Burmistrz Michał Pasieczny otrzymał medal od Polskiego Związku Działkowców

Burmistrz Michał Pasieczny otrzymał medal od Polskiego Związku Działkowców28.06.2022
Polski Związek Działkowców uhonorował burmistrza Michała Pasiecznego medalem Bene Meritus za działania podjęte na rzecz stowarzyszenia. Odznaczenie zostało wręczone podczas uroczystej sesji absolutoryjnej, która odbywała się 23 czerwca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. czytaj całość »

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi27.06.2022
Urząd Miasta Rumi zaprasza na Świetlną Noc. W sobotę 9 lipca na terenie parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza 19) odbędzie się swoisty festiwal światła i dźwięku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. czytaj całość »

Za nami Bieg Letni o Górę Markowca

Za nami Bieg Letni o Górę Markowca27.06.2022
Niedziela 26 czerwca upłynęła w Rumi pod znakiem wydarzenia „Kaszuby Biegają 2022 – II Bieg Letni o Górę Markowca”. czytaj całość »

Tak może wyglądać nowa siedziba rumskich strażaków

Tak może wyglądać nowa siedziba rumskich strażaków24.06.2022
Pojawiły się wizualizacje nowej siedziby rumskich strażaków. Ten najnowocześniejszy w województwie obiekt ma powstać u zbiegu ulic Fredry i Reja. W ramach inwestycji powstanie infrastruktura sportowa, z której będą mogli korzystać mieszkańcy. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku. czytaj całość »

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza23.06.2022
Fundacja „Wiem i Umiem” zaprasza do współpracy w związku z plebiscytem „Ambasadorki Kultury Pomorza 2022”, którego celem jest odnalezienie i wypromowanie kobiet zaangażowanych w rozwój kultury regionalnej na terenie województwa pomorskiego. czytaj całość »

Burmistrz Michał Pasieczny ponownie z absolutorium

Burmistrz Michał Pasieczny ponownie z absolutorium23.06.2022
Rada Miejska Rumi udzieliła burmistrzowi Michałowi Pasiecznemu absolutorium – 14 radnych było za, 3 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. Zanim radni zatwierdzili wykonanie gminnego budżetu i pozytywnie ocenili działalność burmistrza, przedstawiono im wyniki raportu o stanie miasta w roku 2021. czytaj całość »

Tańczać, zbierały fundusze na wyjazd do Egiptu

Tańczać, zbierały fundusze na wyjazd do Egiptu22.06.2022
Wtorkowy wieczór upłynął w Rumi pod znakiem tanecznych akrobacji na światowym poziomie. Stało się tak za sprawą Gali Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia. czytaj całość »

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty21.06.2022
W sobotnie (18 czerwca) pogodne popołudnie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się gala finałowa projektu Rumski Wokal 2022. Była to szósta edycja konkursu, którego pomysłodawcą jest dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Spośród siedmiorga finalistów najlepsi... czytaj całość »

Poznaliśmy top 10 rumskich ósmoklasistów

Poznaliśmy top 10 rumskich ósmoklasistów21.06.2022
Dziesięcioro tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy zdobyli najwyższą średnią ocen i wyróżnili się dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych nagrodami burmistrza. czytaj całość »

Mali rumianie „wykręcili” ponad 16 tysięcy przejazdów

Mali rumianie „wykręcili” ponad 16 tysięcy przejazdów21.06.2022
Zakończyła się ósma edycja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. W projekcie wzięło udział 46 samorządów, w tym Rumia. Przez miesiąc ponad 700 rumskich przedszkolaków i nauczycieli dojeżdżało do swoich placówek ekologicznym środkiem transportu, takim jak rower, hulajnoga czy rolki. Tym razem po na... czytaj całość »

Fundacja z Rumi walczy o pieniądze na organizację warsztatów i olimpiady matematycznej

Fundacja z Rumi walczy o pieniądze na organizację warsztatów i olimpiady matematycznej20.06.2022
Działająca na terenie Rumi Fundacja „Dla Was”, w ramach IX edycji projektu mPotęga, otrzyma od Fundacji mBank dofinansowanie na organizację olimpiady matematycznej dla uczniów klas 4-6. Organizacja ma szansę na pozyskanie dodatkowych 5 tysięcy złotych na ten cel, potrzebne są jednak głosy mieszkańcó... czytaj całość »

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u15.06.2022
Już po raz 25. odbyły się Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR-u Rumia. Pomysłodawcą tych zawodów był trener Piotr Taube. czytaj całość »

Klabaternik kapitanem muzycznego rejsu w Stacji Kultura

Klabaternik kapitanem muzycznego rejsu w Stacji Kultura15.06.2022
Premiera piosenki o Klabaterniku, żeglarskie pieśni i wciągające opowieści znad morza bawiły licznie zgromadzoną publiczność. Szantowy koncert rumskiego zespołu Siebie Warci stał się ponadto okazją do wspólnego śpiewania, snucia wspomnień oraz ciepłych spotkań. W tym roku Siebie Warci świętują bowie... czytaj całość »

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”15.06.2022
Zakończyła się piąta edycja projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”. W kampanii uczestniczyło łącznie 27 szkół i przedszkoli, publicznych i prywatnych, a w realizację zadań zaangażowało się kilkaset dzieci. Zwycięzców tegorocznej edycji poznaliśmy podczas uroczystego podsumowania, które odbyło s... czytaj całość »

Zostań członkiem Młodzieżowej Rady Klimatycznej!

Zostań członkiem Młodzieżowej Rady Klimatycznej!15.06.2022
Młodzieżowa Rada Klimatyczna, organ doradczy ministra klimatu i środowiska, szuka 32 młodych osób, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski. Nabór potrwa do 30 czerwca. czytaj całość »

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces14.06.2022
Ziemowit Werra, 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi, pojechał na Słowację, by 11 czerwca zmierzyć się z międzynarodową czołówką młodych kierowców. Zawody organizowane pod szyldem Sodi W Series (światowy ranking kierowców gokartów) odbywały się w Motokary Speed Kart i zakończyły się dla ... czytaj całość »

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku14.06.2022
Biblioteka Janowo zaprasza w piątek 24 czerwca od godzinie 17:00 na huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku przy ul. Filtrowej. Wydarzenie nawiązuje do wieloletniej tradycji sobótek, czyli strażackiego festynu z pompą. Podobnie jak w minionych latach wydarzenie, które poprowadzi Leszek Winczewski,... czytaj całość »

Złóż deklarację w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Do 30 czerwca 2022 roku właściciele lub zarządcy budynków zobowiązani będą do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw. czytaj całość »

Ekobohaterowie opanowali Rumię

Ekobohaterowie opanowali Rumię13.06.2022
Najpierw posprzątali ulice, a później świętowali w parku Starowiejskim. Mowa o ekobohaterach, czyli uczestnikach siódmej edycji „Czystej Rumi”. Celem akcji, jak co roku, było nie tylko wspólne oczyszczenie miejskiej przestrzeni z zalegających śmieci, ale i propagowanie ekologii w przystępny i prakty... czytaj całość »

Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańce

Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańce13.06.2022
Rumia, propagując wychowanie poprzez sport, już po raz trzeci zaprosiła mieszkańców do świętowania Dnia Dziecka w wyjątkowy sposób. Na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej odbył się festyn, którego zwieńczenie stanowił festiwal dmuchańców. czytaj całość »

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi09.06.2022
Przez dwa dni (28-29 maja) w hali rumskiego MOSiR-u odbywały się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu. Rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy z całej Europy: juniorzy, seniorzy i mastersi, w tym osoby niepełnosprawne. Polacy stawali na podium ponad stukrotnie. czytaj całość »

Najpierw wspólne sprzątanie, później ekologiczny festyn. Zbliża się „Czysta Rumia”

Najpierw wspólne sprzątanie, później ekologiczny festyn. Zbliża się „Czysta Rumia”08.06.2022
Gokarty solarne, tworzenie budek dla ptaków, szycie woreczków na warzywa, koło fortuny, prezentacja pojazdów wywożących odpady czy ekologiczne warsztaty – między innymi takie bezpłatne atrakcje będą czekały 11 czerwca na uczestników „Czystej Rumi”. Zanim jednak rozpocznie się festyn, ekobohaterowie ... czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń