Piątek, 01 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


W janowskim parku hucznie powitali lato

W janowskim parku hucznie powitali lato29.06.2022
Huczne powitanie lata z Biblioteką Janowo już za nami. To był wieczór pełen atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. czytaj całość »

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi27.06.2022
Urząd Miasta Rumi zaprasza na Świetlną Noc. W sobotę 9 lipca na terenie parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza 19) odbędzie się swoisty festiwal światła i dźwięku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. czytaj całość »

Za nami Bieg Letni o Górę Markowca

Za nami Bieg Letni o Górę Markowca27.06.2022
Niedziela 26 czerwca upłynęła w Rumi pod znakiem wydarzenia „Kaszuby Biegają 2022 – II Bieg Letni o Górę Markowca”. czytaj całość »

Podsumowali projekt „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie”

Podsumowali projekt „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie”27.06.2022
Gdańska Fundacja „Ja Też” podsumowała, realizowany między innymi w Rumi, innowacyjny projekt „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie”. Spotkanie stanowiące zwieńczenie przedsięwzięcia miało miejsce 22 czerwca w Olivia Business Center. czytaj całość »

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza23.06.2022
Fundacja „Wiem i Umiem” zaprasza do współpracy w związku z plebiscytem „Ambasadorki Kultury Pomorza 2022”, którego celem jest odnalezienie i wypromowanie kobiet zaangażowanych w rozwój kultury regionalnej na terenie województwa pomorskiego. czytaj całość »

Tańczać, zbierały fundusze na wyjazd do Egiptu

Tańczać, zbierały fundusze na wyjazd do Egiptu22.06.2022
Wtorkowy wieczór upłynął w Rumi pod znakiem tanecznych akrobacji na światowym poziomie. Stało się tak za sprawą Gali Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia. czytaj całość »

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty21.06.2022
W sobotnie (18 czerwca) pogodne popołudnie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się gala finałowa projektu Rumski Wokal 2022. Była to szósta edycja konkursu, którego pomysłodawcą jest dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Spośród siedmiorga finalistów najlepsi... czytaj całość »

Poznaliśmy top 10 rumskich ósmoklasistów

Poznaliśmy top 10 rumskich ósmoklasistów21.06.2022
Dziesięcioro tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy zdobyli najwyższą średnią ocen i wyróżnili się dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych nagrodami burmistrza. czytaj całość »

Mali rumianie „wykręcili” ponad 16 tysięcy przejazdów

Mali rumianie „wykręcili” ponad 16 tysięcy przejazdów21.06.2022
Zakończyła się ósma edycja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. W projekcie wzięło udział 46 samorządów, w tym Rumia. Przez miesiąc ponad 700 rumskich przedszkolaków i nauczycieli dojeżdżało do swoich placówek ekologicznym środkiem transportu, takim jak rower, hulajnoga czy rolki. Tym razem po na... czytaj całość »

Akcja „Lato w Rumi 2022” – poznaj program aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży

Akcja „Lato w Rumi 2022” – poznaj program aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży20.06.2022
Oferta letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio u organizatorów. czytaj całość »

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u15.06.2022
Już po raz 25. odbyły się Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR-u Rumia. Pomysłodawcą tych zawodów był trener Piotr Taube. czytaj całość »

Klabaternik kapitanem muzycznego rejsu w Stacji Kultura

Klabaternik kapitanem muzycznego rejsu w Stacji Kultura15.06.2022
Premiera piosenki o Klabaterniku, żeglarskie pieśni i wciągające opowieści znad morza bawiły licznie zgromadzoną publiczność. Szantowy koncert rumskiego zespołu Siebie Warci stał się ponadto okazją do wspólnego śpiewania, snucia wspomnień oraz ciepłych spotkań. W tym roku Siebie Warci świętują bowie... czytaj całość »

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”15.06.2022
Zakończyła się piąta edycja projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”. W kampanii uczestniczyło łącznie 27 szkół i przedszkoli, publicznych i prywatnych, a w realizację zadań zaangażowało się kilkaset dzieci. Zwycięzców tegorocznej edycji poznaliśmy podczas uroczystego podsumowania, które odbyło s... czytaj całość »

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces14.06.2022
Ziemowit Werra, 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi, pojechał na Słowację, by 11 czerwca zmierzyć się z międzynarodową czołówką młodych kierowców. Zawody organizowane pod szyldem Sodi W Series (światowy ranking kierowców gokartów) odbywały się w Motokary Speed Kart i zakończyły się dla ... czytaj całość »

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku14.06.2022
Biblioteka Janowo zaprasza w piątek 24 czerwca od godzinie 17:00 na huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku przy ul. Filtrowej. Wydarzenie nawiązuje do wieloletniej tradycji sobótek, czyli strażackiego festynu z pompą. Podobnie jak w minionych latach wydarzenie, które poprowadzi Leszek Winczewski,... czytaj całość »

Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańce

Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańce13.06.2022
Rumia, propagując wychowanie poprzez sport, już po raz trzeci zaprosiła mieszkańców do świętowania Dnia Dziecka w wyjątkowy sposób. Na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej odbył się festyn, którego zwieńczenie stanowił festiwal dmuchańców. czytaj całość »

„Praca, która jest przygodą życia”. Jubileusze w Miejskim Domu Kultury w Rumi

„Praca, która jest przygodą życia”. Jubileusze w Miejskim Domu Kultury w Rumi10.06.2022
Sekcja plastyczna działająca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi podsumowała wernisażem kolejny rok pracy. To wyjątkowy czas dla podopiecznych Beaty Went, która prowadzi zajęcia plastyczne w MDK-u już od 25 lat. czytaj całość »

Spotkanie nauczycieli jubilatów

Spotkanie nauczycieli jubilatów09.06.2022
We wtorek 7 czerwca w restauracji Falko spotkała się liczna grupa nauczycieli rumskich szkół i przedszkoli, którzy obecnie są stypendystami ZUS-u. Było to urodzinowe spotkanie roczników: 1932, 1937, 1942, 1947, 1952 i 1957. Organizatorem była Komisja Funduszu Socjalnego Nauczycieli Emerytów i Rencis... czytaj całość »

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi09.06.2022
Przez dwa dni (28-29 maja) w hali rumskiego MOSiR-u odbywały się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu. Rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy z całej Europy: juniorzy, seniorzy i mastersi, w tym osoby niepełnosprawne. Polacy stawali na podium ponad stukrotnie. czytaj całość »

Rumia jak Melbourne i Nowy Jork już od 40 lat

Rumia jak Melbourne i Nowy Jork już od 40 lat08.06.2022
Tenis ziemny, zanim stał się popularny na całym świecie, był modny głównie w państwach anglojęzycznych, wśród wyższych warstw społecznych. Z tego powodu długo uważano go za sport elitarny. Nie wszyscy wiedzą, że historia tej dyscypliny w Rumi jest niezwykle bogata. czytaj całość »

Rumianin złotym medalistą Judo Baltic Cup 2022

Rumianin złotym medalistą Judo Baltic Cup 202208.06.2022
Ponad tysiąc judoków z Polski, Ukrainy, Estonii, Szwecji, Macedonii oraz Izraela wzięło udział w XXI Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup. Te największe w kraju zawody judo odbywały się od 3 do 7 czerwca w Gdynia Arena. Na podium stanął między innymi Dmytro Kyrychenko, mieszkaniec ... czytaj całość »

Rumscy Odyseusze w światowej czołówce

Rumscy Odyseusze w światowej czołówce 07.06.2022
Wspólne przygody, przezwyciężanie trudności, świetna zabawa i życiowa lekcja wiary we własne możliwości – tak uczniowie z Rumi będą wspominać swój udział w 41. Światowym Finale Odysei Umysły, który odbywał się od 24 do 29 maja na Uniwersytecie Stanowym Iowa. Reprezentanci naszego miasta, trenowani p... czytaj całość »

Chór świętej Cecylii koncertowo uczcił setne urodziny. Wydarzenie docenił maestro Krzesimir Dębski

Chór świętej Cecylii koncertowo uczcił setne urodziny. Wydarzenie docenił maestro Krzesimir Dębski06.06.2022
Frekwencja, owacje na stojąco, bisy oraz liczne komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych świadczą o tym, że Koncert Polskiej Muzyki Filmowej śmiało można uznać za wyjątkowy. Wydarzenie przygotowane z okazji 100-lecia działalności rumskiego Chóru świętej Cecylii dostrzegł nawet Krzesimir D... czytaj całość »

Zaczyna się Akcja Lato 2022, trwają zapisy

Zaczyna się Akcja Lato 2022, trwają zapisy06.06.2022
W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi zaczyna się Akcja Lato 2022. Od poniedziałku 6 czerwca trwają zapisy na pierwszy turnus Letniej Szkółki Pływania dla Dzieci i Młodzieży. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na Facebooku. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń