Środa, 06 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Środy z biblioteką w janowskim parku

Środy z biblioteką w janowskim parku06.07.2022
Miejska Biblioteka Publiczna im. Floriana Ceynowy w Rumi zaprasza w każdą wakacyjną środę, w godzinach 16:00-19:00, do parku przy ulicy Filtrowej na lato z Biblioteką Janowo. czytaj całość »

Autolitografia Wiktora Gosienieckiego

Autolitografia Wiktora Gosienieckiego05.07.2022
Skarby Rumi to cykl artykułów prezentujących miejskie zbiory historyczne przechowywane w Stacji Kultura. Są wśród nich pamiątki dokumentujące wielowiekowe dzieje naszej małej ojczyzny: dokumenty, fotografie, monety, przedmioty codziennego użytku, militaria. W przyszłości planowana jest ich ekspozycj... czytaj całość »

W janowskim parku hucznie powitali lato

W janowskim parku hucznie powitali lato29.06.2022
Huczne powitanie lata z Biblioteką Janowo już za nami. To był wieczór pełen atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. czytaj całość »

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi27.06.2022
Urząd Miasta Rumi zaprasza na Świetlną Noc. W sobotę 9 lipca na terenie parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza 19) odbędzie się swoisty festiwal światła i dźwięku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. czytaj całość »

Za nami Bieg Letni o Górę Markowca

Za nami Bieg Letni o Górę Markowca27.06.2022
Niedziela 26 czerwca upłynęła w Rumi pod znakiem wydarzenia „Kaszuby Biegają 2022 – II Bieg Letni o Górę Markowca”. czytaj całość »

Podsumowali projekt „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie”

Podsumowali projekt „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie”27.06.2022
Gdańska Fundacja „Ja Też” podsumowała, realizowany między innymi w Rumi, innowacyjny projekt „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie”. Spotkanie stanowiące zwieńczenie przedsięwzięcia miało miejsce 22 czerwca w Olivia Business Center. czytaj całość »

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza23.06.2022
Fundacja „Wiem i Umiem” zaprasza do współpracy w związku z plebiscytem „Ambasadorki Kultury Pomorza 2022”, którego celem jest odnalezienie i wypromowanie kobiet zaangażowanych w rozwój kultury regionalnej na terenie województwa pomorskiego. czytaj całość »

Tańczać, zbierały fundusze na wyjazd do Egiptu

Tańczać, zbierały fundusze na wyjazd do Egiptu22.06.2022
Wtorkowy wieczór upłynął w Rumi pod znakiem tanecznych akrobacji na światowym poziomie. Stało się tak za sprawą Gali Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia. czytaj całość »

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty21.06.2022
W sobotnie (18 czerwca) pogodne popołudnie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się gala finałowa projektu Rumski Wokal 2022. Była to szósta edycja konkursu, którego pomysłodawcą jest dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Spośród siedmiorga finalistów najlepsi... czytaj całość »

Poznaliśmy top 10 rumskich ósmoklasistów

Poznaliśmy top 10 rumskich ósmoklasistów21.06.2022
Dziesięcioro tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy zdobyli najwyższą średnią ocen i wyróżnili się dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych nagrodami burmistrza. czytaj całość »

Mali rumianie „wykręcili” ponad 16 tysięcy przejazdów

Mali rumianie „wykręcili” ponad 16 tysięcy przejazdów21.06.2022
Zakończyła się ósma edycja ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”. W projekcie wzięło udział 46 samorządów, w tym Rumia. Przez miesiąc ponad 700 rumskich przedszkolaków i nauczycieli dojeżdżało do swoich placówek ekologicznym środkiem transportu, takim jak rower, hulajnoga czy rolki. Tym razem po na... czytaj całość »

Akcja „Lato w Rumi 2022” – poznaj program aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży

Akcja „Lato w Rumi 2022” – poznaj program aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży20.06.2022
Oferta letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio u organizatorów. czytaj całość »

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u15.06.2022
Już po raz 25. odbyły się Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR-u Rumia. Pomysłodawcą tych zawodów był trener Piotr Taube. czytaj całość »

Klabaternik kapitanem muzycznego rejsu w Stacji Kultura

Klabaternik kapitanem muzycznego rejsu w Stacji Kultura15.06.2022
Premiera piosenki o Klabaterniku, żeglarskie pieśni i wciągające opowieści znad morza bawiły licznie zgromadzoną publiczność. Szantowy koncert rumskiego zespołu Siebie Warci stał się ponadto okazją do wspólnego śpiewania, snucia wspomnień oraz ciepłych spotkań. W tym roku Siebie Warci świętują bowie... czytaj całość »

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”15.06.2022
Zakończyła się piąta edycja projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”. W kampanii uczestniczyło łącznie 27 szkół i przedszkoli, publicznych i prywatnych, a w realizację zadań zaangażowało się kilkaset dzieci. Zwycięzców tegorocznej edycji poznaliśmy podczas uroczystego podsumowania, które odbyło s... czytaj całość »

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces14.06.2022
Ziemowit Werra, 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi, pojechał na Słowację, by 11 czerwca zmierzyć się z międzynarodową czołówką młodych kierowców. Zawody organizowane pod szyldem Sodi W Series (światowy ranking kierowców gokartów) odbywały się w Motokary Speed Kart i zakończyły się dla ... czytaj całość »

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku14.06.2022
Biblioteka Janowo zaprasza w piątek 24 czerwca od godzinie 17:00 na huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku przy ul. Filtrowej. Wydarzenie nawiązuje do wieloletniej tradycji sobótek, czyli strażackiego festynu z pompą. Podobnie jak w minionych latach wydarzenie, które poprowadzi Leszek Winczewski,... czytaj całość »

Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańce

Najpierw konkurencje sportowe, a potem ogromne dmuchańce13.06.2022
Rumia, propagując wychowanie poprzez sport, już po raz trzeci zaprosiła mieszkańców do świętowania Dnia Dziecka w wyjątkowy sposób. Na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej odbył się festyn, którego zwieńczenie stanowił festiwal dmuchańców. czytaj całość »

„Praca, która jest przygodą życia”. Jubileusze w Miejskim Domu Kultury w Rumi

„Praca, która jest przygodą życia”. Jubileusze w Miejskim Domu Kultury w Rumi10.06.2022
Sekcja plastyczna działająca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi podsumowała wernisażem kolejny rok pracy. To wyjątkowy czas dla podopiecznych Beaty Went, która prowadzi zajęcia plastyczne w MDK-u już od 25 lat. czytaj całość »

Spotkanie nauczycieli jubilatów

Spotkanie nauczycieli jubilatów09.06.2022
We wtorek 7 czerwca w restauracji Falko spotkała się liczna grupa nauczycieli rumskich szkół i przedszkoli, którzy obecnie są stypendystami ZUS-u. Było to urodzinowe spotkanie roczników: 1932, 1937, 1942, 1947, 1952 i 1957. Organizatorem była Komisja Funduszu Socjalnego Nauczycieli Emerytów i Rencis... czytaj całość »

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi09.06.2022
Przez dwa dni (28-29 maja) w hali rumskiego MOSiR-u odbywały się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu. Rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy z całej Europy: juniorzy, seniorzy i mastersi, w tym osoby niepełnosprawne. Polacy stawali na podium ponad stukrotnie. czytaj całość »

Rumia jak Melbourne i Nowy Jork już od 40 lat

Rumia jak Melbourne i Nowy Jork już od 40 lat08.06.2022
Tenis ziemny, zanim stał się popularny na całym świecie, był modny głównie w państwach anglojęzycznych, wśród wyższych warstw społecznych. Z tego powodu długo uważano go za sport elitarny. Nie wszyscy wiedzą, że historia tej dyscypliny w Rumi jest niezwykle bogata. czytaj całość »

Rumianin złotym medalistą Judo Baltic Cup 2022

Rumianin złotym medalistą Judo Baltic Cup 202208.06.2022
Ponad tysiąc judoków z Polski, Ukrainy, Estonii, Szwecji, Macedonii oraz Izraela wzięło udział w XXI Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup. Te największe w kraju zawody judo odbywały się od 3 do 7 czerwca w Gdynia Arena. Na podium stanął między innymi Dmytro Kyrychenko, mieszkaniec ... czytaj całość »

Rumscy Odyseusze w światowej czołówce

Rumscy Odyseusze w światowej czołówce 07.06.2022
Wspólne przygody, przezwyciężanie trudności, świetna zabawa i życiowa lekcja wiary we własne możliwości – tak uczniowie z Rumi będą wspominać swój udział w 41. Światowym Finale Odysei Umysły, który odbywał się od 24 do 29 maja na Uniwersytecie Stanowym Iowa. Reprezentanci naszego miasta, trenowani p... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń