Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Z Nigerii do Polski. Wyjątkowa wystawa z pomocą w tle

Z Nigerii do Polski. Wyjątkowa wystawa z pomocą w tle27.02.2024
Co wspólnego z Rumią mają obrazy nigeryjskiego artysty amatora? Na to pytanie odpowiada wystawa „Love & Humanity”, która pod koniec lutego zawitała do Stacji Kultura. Unyime Linus Etuk to talent, który od dłuższego czasu rozwija się dzięki wsparciu otrzymywanemu z Polski, w tym z rumskiej parafii pw... czytaj całość »

Triathloniści najlepsi podczas Rumskiej Gali Sportu

Triathloniści najlepsi podczas Rumskiej Gali Sportu12.02.2024
Trenerem roku – Mykola Maistruk, sportowcem roku – Kamil Kulik. Triathlonowa ekipa UKS Tri-Team zgarnęła przysłowiową pełną pulę podczas tegorocznej Rumskiej Gali Sportu, sięgając po dwie najważniejsze nagrody. Poznaliśmy też laureatów wyróżnień dla najlepszych drużyn, zawodników i zawodniczek ze sz... czytaj całość »

Rumianka bezkonkurencyjna w pływaniu lodowym

Rumianka bezkonkurencyjna w pływaniu lodowym05.02.2024
Mieszkanka Rumi, Karolina Szalast zdeklasowała rywalki podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2024 w zimowym pływaniu. Wszystkie pięć startów w wodach gdyńskiej mariny zakończyła na pierwszym miejscu w kobiecej kategorii open, zdobywając pięć złotych medali. Pływaczka, której niestraszne ekstrem... czytaj całość »

Przy okazji zakupów, wstąpisz do… teatru

Przy okazji zakupów, wstąpisz do… teatru01.02.2024
Dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury w Rumi z Galerią Rumia na poziomie +1 centrum handlowego zagości działający przy miejskiej jednostce Pomorski Teatr Nobilis. W jednym z boksów, po wykonaniu remontu, będzie się mieścić siedziba 8-osobowego zespołu artystycznego. Będzie to również miejsce otw... czytaj całość »

Miasto sportu: Akademia Piłki Siatkowej Rumia

Miasto sportu: Akademia Piłki Siatkowej Rumia31.01.2024
Przedstawiamy stowarzyszenia i kluby, które współtworzą sport w Rumi – występują w seniorskich i młodzieżowych rozgrywkach, prowadzą treningi dla najmłodszych i rozwijają poszczególne dyscypliny. To te organizacje kreują sportową ofertę miasta i angażują mieszkańców w aktywny styl życia. czytaj całość »

Rumia przekazała na WOŚP milion złotych

Rumia przekazała na WOŚP milion złotych29.01.2024
Już po raz czternasty w Rumi odbył się miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad czterdziestu wolontariuszy 28 stycznia kwestowało na ulicach i w centrach handlowych, a odbywający się w hali MOSiR-u finał przyciągnął tłumy mieszkańców pragnących wesprzeć szczytny cel. Tylko tym raze... czytaj całość »

Jak odkryć i wsłuchać się w swój głos?

Jak odkryć i wsłuchać się w swój głos?26.01.2024
W styczniu w Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyły się indywidualne lekcje śpiewu i grupowe warsztaty wokalne z Karoliną Żuk – aktorką scen muzycznych, trenerką wokalną, rehabilitantką głosu, wokalistką folkowo-rockowego zespołu Rzepczyno. Karolina Żuk przez kilka lat pracowała jako wokal wspierający ... czytaj całość »

Rozśpiewane Małe Trójmiasto. Najlepsi z nagrodami

Rozśpiewane Małe Trójmiasto. Najlepsi z nagrodami23.01.2024
Poznaliśmy najlepsze chóry i zespoły z całego Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Kilka grup wykonało na scenie kolędy i pastorałki, a po główne nagrody w kategoriach dla dorosłych oraz dla dzieci sięgnęły odpowiednio Wejherowski Chór Mieszany Cantores Veiherovienses i Zespół Wokalny Szkoły Podstawowej ... czytaj całość »

„Nie nowotworom u dzieci” – fundacja zaprasza na bezpłatne badania USG dla dzieci

„Nie nowotworom u dzieci” – fundacja zaprasza na bezpłatne badania USG dla dzieci22.01.2024
Fundacja Ronalda McDonalda, Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski (lokalni pływacy ekstremalni) zapraszają na bezpłatne profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, zamieszkałe w województwie pomorskim. Badania odbędą się 27 i 28 stycznia przy Marinie Gdynia, na terenie zawodów ... czytaj całość »

Miejski Dom Kultury ma nowego dyrektora

Miejski Dom Kultury ma nowego dyrektora22.01.2024
Z początkiem tego roku Michał Gaj objął stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Z placówką jest związany od siedmiu lat, dotychczas pełnił funkcję wicedyrektora. Jako nowy kierownik MDK-u chce m.in. rozszerzyć ofertę dla młodzieży, organizować wydarzenia plenerowe na Górze Markowca oraz... czytaj całość »

Rumia gotowa na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rumia gotowa na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy19.01.2024
W niedzielę 28 stycznia w Rumię wyruszy 49 wolontariuszy z puszkami. Ponadto w hali MOSiR-u będą się odbywać licytacje, a pomiędzy nimi występy artystyczne i pokazy. Szefową miejskiego sztabu, jak co roku, jest Jolanta Król – dyrektor MOSiR-u. czytaj całość »

Pora zgłaszać kandydatów do „Wiatru od Morza”

Pora zgłaszać kandydatów do „Wiatru od Morza”19.01.2024
To już siódmy raz, kiedy Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną organizują jeden z ważniejszych literackich konkursów w kraju. Do 31 marca trwa zgłaszanie kandydatów do Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od Morza”. czytaj całość »

Jak spędzić ferie w Rumi? Poznaj tegoroczną ofertę miejskich jednostek

Jak spędzić ferie w Rumi? Poznaj tegoroczną ofertę miejskich jednostek17.01.2024
W województwie pomorskim tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Uczniowie mieszkający w Rumi będą mogli w tym okresie korzystać z różnych atrakcji przygotowanych przez miejskie jednostki. W sportowo-kulturalnej ofercie nie zabrakło warsztatów z majsterkowania, zaj... czytaj całość »

Stacja Kultura zaprasza na kursy językowe

Stacja Kultura zaprasza na kursy językowe11.01.2024
Z nowym rokiem w Stacji Kultura ruszyły nowe kursy językowe, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024, a dokładniej projektu nr 29 pt. „Kurs języka hiszpańskiego i włoskiego dla mieszkańców Rumi”. czytaj całość »

Rumia ponownie szuka plastycznych talentów

Rumia ponownie szuka plastycznych talentów11.01.2024
Trwa siódma edycja miejskiego projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”. Pierwszym etapem, jak co roku, jest indywidualny konkurs plastyczny, w którym mogą uczestniczyć mieszkańcy w wieku do 13 lat. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody rzeczowe. czytaj całość »

Dziecięce rymowanki i rysunki doczekały się wydania

Dziecięce rymowanki i rysunki doczekały się wydania11.01.2024
Najpierw uruchomili wyobraźnię i wzięli udział w konkursie, a teraz ich rymowanki i rysunki znalazły się w oficjalnej, miejskiej publikacji. Laureaci szóstej edycji projektu „Rumia oczami dzieci” odebrali drukowane książeczki i kalendarze złożone z ich prac. czytaj całość »

Rusza kontynuacja programu „Aktywni po sześćdziesiątce”

Rusza kontynuacja programu „Aktywni po sześćdziesiątce”09.01.2024
Od poniedziałku 15 stycznia rusza kontynuacja programu „Aktywni po sześćdziesiątce”, realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego w Rumi na 2024 rok. czytaj całość »

Rumia tłumnie celebrowała święto Trzech Króli

Rumia tłumnie celebrowała święto Trzech Króli08.01.2024
Setki osób przeszły ulicami Rumi z okazji święta Trzech Króli (6 stycznia). Wspólny pochód został zwieńczony inscenizacją pokłonu mędrców narodzonemu Chrystusowi, koncertem kolęd, występami artystycznymi oraz przemówieniami. Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja „Słowo”. czytaj całość »

Śpiewająco przywitali nowy rok

Śpiewająco przywitali nowy rok08.01.2024
„Było pięknie, jestem oczarowana”, „Wspaniała atmosfera”, „Wielkie brawa dla organizatorów i artystów” – takie komentarze można przeczytać w internecie pod zdjęciami z bezpłatnego Koncertu Świąteczno-Noworocznego, który odbył się w niedzielny wieczór (7 stycznia) w hali rumskiego MOSiR-u. W karnawał... czytaj całość »

Wejdźmy muzycznie w Nowy Rok

Wejdźmy muzycznie w Nowy Rok29.12.2023
Kolejny raz powitamy w Rumi Nowy Rok muzycznym uniesieniem. Łącznie kilkudziesięciu wykonawców i instrumentalistów, którym będą towarzyszyć lokalne chóry wystąpi podczas Koncertu Świąteczno-Noworocznego, który odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia w hali MOSiR-u. Artyści zaprezentują kolędy i utwory ... czytaj całość »

Najpiękniejsze szopki z kaszubskim akcentem

Najpiękniejsze szopki z kaszubskim akcentem20.12.2023
Łącznie 31 prac, a każda z nich – wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Rozstrzygnięto już XI edycję Konkursu na Najładniejszą Szopkę Kaszubską. To lokalna tradycja, która w przedświątecznym okresie pomaga promować regionalne zwyczaje i angażuje całe rodziny we wspólne tworzenie małych dzieł sztuki. czytaj całość »

Koncert Kolęd na góralską nutę

Koncert Kolęd na góralską nutę18.12.2023
Po raz dziewiąty w hali rumskiego MOSiR-u odbył się Koncert Kolęd. Podczas tegorocznej imprezy publiczność zawdzięczała wyjątkową atmosferę góralskim pieśniom świątecznym oraz pastorałkom wykonywanym przez kapelę „spod samiuśkich Tater”, czyli zespół Trebunie-Tutki. czytaj całość »

Fundacja Pomysłodalnia od 10 lat dla kultury

Fundacja Pomysłodalnia od 10 lat dla kultury11.12.2023
Aktywiści zajmujący się między innymi krytyką artystyczną, produkcją własnych spektakli teatralnych i wspieraniem różnych form kultury – szczególnie pozainstytucjonalnej – działają w Rumi już od 10 lat. Fundacja Pomysłodalnia to jedna z tych organizacji, które zgodnie z rumskim hasłem „naturalnie po... czytaj całość »

Taniec z przesłaniem, czyli nowy projekt Zespołu SPIN

Taniec z przesłaniem, czyli nowy projekt Zespołu SPIN08.12.2023
Zespół Tańca SPIN MOSiR Rumia jest znany i ceniony nie tylko w Rumi. Chociaż domena zawodniczek oraz trenerek jest przede wszystkim taniec, realizują one także projekty związane z istotnymi kwestiami społecznymi. czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – listopad 2023

Zestawienie miejskich inwestycji – listopad 202308.12.2023
W ostatnich tygodniach postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z rekreacją, transportem, mieszkalnictwem komunalnym czy biznesem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Przy ognisku świętowali mikołajki

Przy ognisku świętowali mikołajki07.12.2023
Miejski Dom Kultury po raz pierwszy zaprosił rumian 6 grudnia na popołudnie pełne świątecznej atmosfery i dobrych emocji. czytaj całość »

Rumia zaprasza na Jarmark Świąteczny

Rumia zaprasza na Jarmark Świąteczny04.12.2023
Zapraszamy na kolejny Jarmark Świąteczny w Rumi. Wydarzenie, tradycyjnie już, odbędzie się w parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury w Rumi (ul. Mickiewicza 19) i potrwa od 15 do 17 grudnia. czytaj całość »

Taneczni mistrzowie świata są z Rumi

Taneczni mistrzowie świata są z Rumi04.12.2023
Taneczny zespół z Rumi z medalami mistrzostw świata! W czeskim Libercu ekipa Masta Dance zdobyła 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe krążki federacji WADF (World Artistic Dance Federation). Reprezentantki rumskiego klubu wielokrotnie zajmowały też wysokie lokaty poza podium. Ekipy „Czarownice” i „Czarown... czytaj całość »

Rumscy pływacy ekstremalni na podium Ice Cup Poland

Rumscy pływacy ekstremalni na podium Ice Cup Poland04.12.2023
Na obiekcie OSiR-u „Skałka” w Świętochłowicach (woj. śląskie) 2 grudnia odbyły się VIII Barbórkowo-Mikołajkowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Zimowym Pływaniu Ice Cup Poland. Reprezentujący Rumię zawodnicy czterokrotnie stawali na podium, w tym dwukrotnie na pierwszym miejscu. czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń