Zapraszamy na festyn „Rumia oczami dzieci”

Zapraszamy na podsumowanie projektu pn. „Rumia oczami dzieci”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (17 czerwca) podczas festynu w Parku Starowiejskim, przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Wstęp jest wolny.

Festyn odbędzie się w godzinach od 12:00 do 16:00. W programie przewidziano m.in. dmuchańce, warsztaty wyrobu lizaków, pokaz ogromnych baniek mydlanych, fotobudkę, zajęcia sportowe oraz strefę zabaw i gier „Alexander”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Przypomnijmy, że projekt „Rumia oczami dzieci” ruszył 20 marca bieżącego roku. Inicjatywa skierowana była do wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Rumi, a także do najmłodszych, którzy uczęszczają do tych placówek.

Zadania, jakie stały przed placówkami oświatowymi to między innymi: umieszczenie na terenie obiektu planszy z herbem i logo miasta; zorganizowanie spotkania z ciekawą osobą lub osobami, które są związane z Rumią; propagowanie najważniejszych wydarzeń z historii miasta; wyjaśnienie genezy i znaczenia symboli miejskich. Natomiast indywidualni uczestnicy mogli się wykazać w czterech konkursach tematycznych: plastycznym, literackim, fotograficznym i filmowym.

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas festynu. Ponadto zwycięskie prace zostaną opublikowane w formie miejskiego kalendarza, albumu fotograficznego oraz książki z bajkami.

Więcej na temat projektu pisaliśmy TUTAJ.