„Tre Voci” uświetnili 70-lecie biblioteki

Ponad sto osób przybyło do Stacji Kultura, by uczestniczyć w uroczystych obchodach 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Spotkanie było nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale i wyróżnienia zasłużonych pracowników jednostki. Główną atrakcją wieczoru był koncert zespołu „Tre Voci”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi powstała 1 grudnia 1948 roku jako gminna jednostka. Z tej okazji wszystkie wydarzenia, które placówka organizowała i organizuje w tym roku, są dedykowane jej okrągłym urodzinom.

Główne obchody jubileuszu odbyły się jednak w środę (13 września) w Stacji Kultura. Tego wieczoru do słynnej na całym świecie biblioteki zawitało około 150 osób, a wśród nich wierni czytelnicy, seniorki, które przez lata pracowały w miejskiej bibliotece, przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki oraz burmistrz Michał Pasieczny.

Wszystkich gości przywitała dyrektor biblioteki Krystyna Laskowicz, która po krótkim wprowadzeniu, oddała scenę charyzmatycznemu trio. Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj – tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata – w akompaniamencie pianisty Dariusza Tarczewskiego wprost porwali widownię do wspólnej zabawy. Wybrzmiały utwory, takie jak: „Mambo italiano”, „Hallelujah” czy „Time to say goodbye”, wszystkie w wyjątkowych aranżacjach.

Po występie przyszedł czas na autografy, wręczanie kwiatów i prezentów, a także skosztowanie urodzinowego tortu, który jak na bibliotekę przystało, kształtem do złudzenia przypominał księgę.