Niedziela, 25 Lipiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia


Zmiana organizacji ruchu w związku z budową węzła integracyjnego w Janowie

Zmiana organizacji ruchu w związku z budową węzła integracyjnego w Janowie23.07.2021
W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie w poniedziałek 26 lipca o godzinie 7:00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. Zmiana będzie polegać na zamknięciu ul. Dokerów, z przekierowaniem ruchu na ul. Obrońców Westerplatte. Jednocześnie przystanek autobusowy zostanie przeniesion... czytaj całość »

Ruszają prace na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

Ruszają prace na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego23.07.2021
W piątek 23 lipca przebiegający przez Rumię fragment drogi wojewódzkiej numer 100 formalnie stał się placem budowy. Celem inwestycji jest budowa bitumicznej ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo. czytaj całość »

Rumianka brązową medalistką mistrzostw Polski w pływaniu

Rumianka brązową medalistką mistrzostw Polski w pływaniu22.07.2021
Karolina Szalast, 16-letnia zawodniczka klubu Tri-Team Rumia, powraca ze stolicy z brązowym medalem mistrzostw Polski. czytaj całość »

Ekologiczna gra mobilna „Uratuj las”

Ekologiczna gra mobilna „Uratuj las”20.07.2021
W lesie przy rumskiej dzielnicy Zagórze zapanował ostatnio niepokój. Zwierzęta – mieszkańcy lasu – nie są pewni swojej przyszłości, krążą plotki, że nadciąga coś złego, że las stoi na progu katastrofy i że tylko ludzie mogą temu zaradzić! Czy chcesz zostać superbohaterką/superbohaterem przygody, któ... czytaj całość »

Prace remontowe w obrębie przejazdu kolejowego na ul. Zbychowskiej

Prace remontowe w obrębie przejazdu kolejowego na ul. Zbychowskiej15.07.2021
Do 17 lipca pracownicy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Gdyni będą realizować prace remontowe w obrębie przejazdu kolejowego na ul. Zbychowskiej w Rumi. Każdego dnia odcinek ten pokonuje ponad 200 pociągów, dlatego, aby uniknąć utrudnień w ruchu oraz ingerencji w rozkład j... czytaj całość »

Stacja Kultura laureatką ogólnopolskiej nagrody Zwyrtała

Stacja Kultura laureatką ogólnopolskiej nagrody Zwyrtała14.07.2021
Rumska biblioteka drugi raz z rzędu odebrała główną nagrodę za najlepszą akcję promującą czytanie. W ubiegłym roku był to projekt „Obłoki jasne nad tobą. Słowo Obraz Taniec”. Tym razem nagrodzony został projekt „Od baśni do fantasy”, w ramach którego powstały m.in. Kaszubajki, czyli opowieści o potw... czytaj całość »

Rok w sejmowej „zamrażarce”. Samorządowcy apelują o pilne procedowanie projektu ustawy metropolitalnej

Rok w sejmowej „zamrażarce”. Samorządowcy apelują o pilne procedowanie projektu ustawy metropolitalnej14.07.2021
Po roku bezczynności Sejmu w sprawie ustawy metropolitalnej dla Pomorza, po licznych apelach i głosach poparcia - prezydenci, burmistrzowie, starostowie i wójtowie 59 samorządów zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot piszą list do marszałek Sejmu Elżbiety Witek z prośbą o jak na... czytaj całość »

Brakuje krwi. Rumia organizuje kolejną zbiórkę

Brakuje krwi. Rumia organizuje kolejną zbiórkę12.07.2021
Zbliża się trzecia spośród czterech zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku będzie czekał na potencjalnych dawców 24 lipca w hali tutejszego MOSiR-u (ul. Mickiewicza 49). Chętni muszą dokonać telefonicznej rejestr... czytaj całość »

Charytatywna misja zakończona sukcesem: Piotr Biankowski przepłynął Kanał La Manche

Charytatywna misja zakończona sukcesem: Piotr Biankowski przepłynął Kanał La Manche12.07.2021
Piotr Biankowski – rumianin, sportowiec ekstremalny, pływak zimowy – przepłynął Kanał La Manche. Dokonał tego jako jedenasty Polak w historii. Mężczyzna zmierzył się z silnymi prądami, lodowatą wodą i ogromnym zmęczeniem, by propagować zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda, która pro... czytaj całość »

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie

Po rocznej przerwie powraca Kino Letnie09.07.2021
Już za kilka tygodni ruszy tegoroczne Kino Letnie w Rumi. Przez trzy weekendy na plenerowym ekranie będą wyświetlane topowe produkcje filmowe ostatnich lat. Wśród zaproponowanych przez miasto tytułów pojawiły się bajki, komedie, dramaty, animacje, a także filmy akcji i obyczajowe. O doborze repertua... czytaj całość »

Co z przystankiem kolejowym Rumia Biała Rzeka?

Co z przystankiem kolejowym Rumia Biała Rzeka?08.07.2021
Jedną z inwestycji, o którą najczęściej pytają mieszkańcy naszego miasta, jest budowa przystanku kolejowego Rumia Biała Rzeka. Nowoczesna stacja ma powstać na wysokości centrum handlowego Port Rumia, a za projekt i realizację odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Rozpoczęcie robót budowlanych... czytaj całość »

Kto wybuduje nowy urząd?

Kto wybuduje nowy urząd?07.07.2021
Za nami pierwsza tura dialogu konkurencyjnego, w ramach którego wyłoniony zostanie podmiot odpowiedzialny za budowę nowego urzędu oraz zagospodarowanie centrum miasta. Zrealizowaniem inwestycji w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) zainteresowanych jest sześć dużych firm. Wykonawcę poznamy... czytaj całość »

Senior z Rumi biega już od 50 lat

Senior z Rumi biega już od 50 lat06.07.2021
Ani wiek, ani kule nie przeszkadzają Edmundowi Pałaszowi w realizowaniu sportowej pasji. Rumianin skończył 74 lata, startuje w biegach na różnych dystansach w całym kraju i nie zamierza rezygnować. czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 2021

Zestawienie miejskich inwestycji – lipiec 202106.07.2021
W czerwcu postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z oświatą, rekreacją i transportem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sabata, Młyńskiej, Batorego i Kamiennej

Zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sabata, Młyńskiej, Batorego i Kamiennej05.07.2021
Od 6 do 16 lipca wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania ulic: Sabata, Młyńskiej, Batorego i Kamiennej. czytaj całość »

Nakrętki pomogą w leczeniu i rehabilitacji 10-letniego Romka

Nakrętki pomogą w leczeniu i rehabilitacji 10-letniego Romka28.06.2021
Kolejna osoba skorzysta z nakrętek, które są gromadzone w miejskich sercach. Tym razem jest to 10-letni Romek, który potrzebuje leczenia i rehabilitacji. czytaj całość »

Zakończyła się 5. edycja Rumskiego Wokalu

Zakończyła się 5. edycja Rumskiego Wokalu28.06.2021
Zakończyła się 5. edycja Rumskiego Wokalu. Zapraszamy do oglądania programu z udziałem finalistów poprzednich edycji. czytaj całość »

Popłynie przez Kanał La Manche dla Fundacji Ronalda McDonalda

Popłynie przez Kanał La Manche dla Fundacji Ronalda McDonalda28.06.2021
Piotr Biankowski, mieszkający w Rumi sportowiec ekstremalny, przygotowuje się do przepłynięcia Kanału La Manche. Do tej pory dokonało tego mniej ludzi niż wspięło się na Mount Everest. Rumianin chce się zmierzyć z silnymi prądami, lodowatą wodą i ogromnym zmęczeniem. Podejmie się tego wyzwania w szc... czytaj całość »

Opłata za kanalizację deszczową wstrzymana. Powodów jest kilka

Opłata za kanalizację deszczową wstrzymana. Powodów jest kilka25.06.2021
Rumia na co najmniej dwa lata rezygnuje z pobierania opłaty za odprowadzanie deszczówki do miejskiej sieci. Powodem takiej decyzji jest trudna sytuacja ekonomiczna mieszkańców, wywołana pandemią koronawirusa, oraz rozbieżne orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych. czytaj całość »

Burmistrz Rumi uzyskał absolutorium. Raport: miasto jest w dobrej kondycji

Burmistrz Rumi uzyskał absolutorium. Raport: miasto jest w dobrej kondycji24.06.2021
Podczas odbywających się 24 czerwca obrad Rada Miejska Rumi udzieliła burmistrzowi Michałowi Pasiecznemu absolutorium – 13 radnych było za, 3 wstrzymało się od głosu, a 2 było przeciw. Przed głosowaniem radni poznali ekspertyzę dotyczącą raportu o stanie miasta w roku 2020. czytaj całość »

Najlepsi ósmoklasiści otrzymali nagrody burmistrza

Najlepsi ósmoklasiści otrzymali nagrody burmistrza23.06.2021
Dziewięcioro tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy mogą się pochwalić najwyższą średnią ocen i dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych nagrodami burmistrza. czytaj całość »

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie

Lotto Challenge Gdańsk. Rumia Team podjął triathlonowe wyzwanie22.06.2021
Upalna pogoda nie ułatwiła życia uczestnikom zawodów triathlonowych Lotto Challenge Gdańsk. W sobotę 19 czerwca rywalizowano indywidualnie i w sztafetach na dystansie sprinterskim. Na trasie pojawili się m.in. zastępcy prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz burmistrz Rumi Michał Pasieczny. czytaj całość »

Brzeg Zagórskiej Strugi zmieni się nie do poznania

Brzeg Zagórskiej Strugi zmieni się nie do poznania22.06.2021
Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze spółką Inpro zrewitalizowany zostanie kolejny odcinek ciągu rekreacyjnego wzdłuż Zagórskiej Strugi. Modernizacja ma objąć fragment brzegu rzeki zlokalizowany pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową. Inwestycję zaprojektuje i sfinansuje deweloper. czytaj całość »

Rumia otrzymała „Bursztyn Polskiej Energetyki”

Rumia otrzymała „Bursztyn Polskiej Energetyki”21.06.2021
Podczas odbywającego się w Muzeum II Wojny Światowej dziewiątego Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego Rumia została nagrodzona „Bursztynem Polskiej Energetyki”. Statuetkę za szczególne zasługi dla rozwoju polskiej energetyki, z rąk marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, odebrał burm... czytaj całość »

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego uczcił 100-lecie konsekracji

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego uczcił 100-lecie konsekracji21.06.2021
Turniej piłki nożnej, gry i zabawy rekreacyjne, koncert, wystawa historyczna, pokaz lotu gołębi, konkursy oraz okolicznościowy poczęstunek – to tylko część spośród atrakcji, które 20 czerwca czekały na uczestników wydarzenia organizowanego przez Parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Okazj... czytaj całość »

Rumskie szkoły uczestniczyły w programie profilaktyki czerniaka

Rumskie szkoły uczestniczyły w programie profilaktyki czerniaka21.06.2021
W roku szkolnym 2020/2021 sześć samorządowych szkół podstawowych oraz II Liceum Ogólnokształcące uczestniczyły w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka. Zajęciami objęto łącznie 1170 uczniów. czytaj całość »
Kalendarz wydarzeń