Środa, 06 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Dla mediów


WYDZIAŁ PROMOCJI I ZIELENI MIEJSKIEJ:

  • 58 679-65-01
  • 58 679-65-71

KONTAKT DLA MEDIÓW (rzecznicy prasowi):

  • 530 613 446 – Anna Borys (a.borys@um.rumia.pl; promocja@um.rumia.pl)
  • 518 563 570 – Piotr Szymański (p.szymanski@um.rumia.pl)

Środy z biblioteką w janowskim parku

Środy z biblioteką w janowskim parku06.07.2022
Miejska Biblioteka Publiczna im. Floriana Ceynowy w Rumi zaprasza w każdą wakacyjną środę, w godzinach 16:00-19:00, do parku przy ulicy Filtrowej na lato z Biblioteką Janowo. czytaj całość »

Marzysz o własnym mieszkaniu? Zacznij od wypełnienia elektronicznej ankiety

Marzysz o własnym mieszkaniu? Zacznij od wypełnienia elektronicznej ankiety06.07.2022
Zachęcamy osoby, które chciałyby zamieszkać w lokalach SIM (społeczna inicjatywa mieszkaniowa), do wypełnienia elektronicznej ankiety. czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – czerwiec 2022

Zestawienie miejskich inwestycji – czerwiec 202204.07.2022
W czerwcu postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z transportem, rekreacją i oświatą. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Co myślisz na temat reklam w Rumi? Wypowiedz się poprzez ankietę

Co myślisz na temat reklam w Rumi? Wypowiedz się poprzez ankietę29.06.2022
Władze Rumi chcą uporządkować temat reklam rozmieszczanych w publicznej przestrzeni poprzez uchwałę krajobrazową. Celem dokumentu ma być nie tyle usuwanie szyldów i banerów z miejskiego krajobrazu, co lokowanie ich w harmonii z ładem przestrzennym. Treść uchwały krajobrazowej będzie wynikiem konsult... czytaj całość »

W janowskim parku hucznie powitali lato

W janowskim parku hucznie powitali lato29.06.2022
Huczne powitanie lata z Biblioteką Janowo już za nami. To był wieczór pełen atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. czytaj całość »

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi

Zapraszamy na Świetlną Noc w Rumi27.06.2022
Urząd Miasta Rumi zaprasza na Świetlną Noc. W sobotę 9 lipca na terenie parku Starowiejskiego (ul. Mickiewicza 19) odbędzie się swoisty festiwal światła i dźwięku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. czytaj całość »

Tak może wyglądać nowa siedziba rumskich strażaków

Tak może wyglądać nowa siedziba rumskich strażaków24.06.2022
Pojawiły się wizualizacje nowej siedziby rumskich strażaków. Ten najnowocześniejszy w województwie obiekt ma powstać u zbiegu ulic Fredry i Reja. W ramach inwestycji powstanie infrastruktura sportowa, z której będą mogli korzystać mieszkańcy. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku. czytaj całość »

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza

Trwa plebiscyt na Ambasadorki Kultury Pomorza23.06.2022
Fundacja „Wiem i Umiem” zaprasza do współpracy w związku z plebiscytem „Ambasadorki Kultury Pomorza 2022”, którego celem jest odnalezienie i wypromowanie kobiet zaangażowanych w rozwój kultury regionalnej na terenie województwa pomorskiego. czytaj całość »

Burmistrz Michał Pasieczny ponownie z absolutorium

Burmistrz Michał Pasieczny ponownie z absolutorium23.06.2022
Rada Miejska Rumi udzieliła burmistrzowi Michałowi Pasiecznemu absolutorium – 14 radnych było za, 3 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. Zanim radni zatwierdzili wykonanie gminnego budżetu i pozytywnie ocenili działalność burmistrza, przedstawiono im wyniki raportu o stanie miasta w roku 2021. czytaj całość »

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty

Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty21.06.2022
W sobotnie (18 czerwca) pogodne popołudnie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się gala finałowa projektu Rumski Wokal 2022. Była to szósta edycja konkursu, którego pomysłodawcą jest dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Spośród siedmiorga finalistów najlepsi... czytaj całość »

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u

Rywalizowali o puchar dyrektora MOSiR-u15.06.2022
Już po raz 25. odbyły się Mistrzostwa Rumi w Sztafetach Olimpijskich o Puchar Dyrektora MOSiR-u Rumia. Pomysłodawcą tych zawodów był trener Piotr Taube. czytaj całość »

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”

Znamy laureatów piątej edycji „Rumi oczami dzieci”15.06.2022
Zakończyła się piąta edycja projektu edukacyjnego „Rumia oczami dzieci”. W kampanii uczestniczyło łącznie 27 szkół i przedszkoli, publicznych i prywatnych, a w realizację zadań zaangażowało się kilkaset dzieci. Zwycięzców tegorocznej edycji poznaliśmy podczas uroczystego podsumowania, które odbyło s... czytaj całość »

Zostań członkiem Młodzieżowej Rady Klimatycznej!

Zostań członkiem Młodzieżowej Rady Klimatycznej!15.06.2022
Młodzieżowa Rada Klimatyczna, organ doradczy ministra klimatu i środowiska, szuka 32 młodych osób, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski. Nabór potrwa do 30 czerwca. czytaj całość »

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces

Rumski Kubica odniósł kolejny sukces14.06.2022
Ziemowit Werra, 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi, pojechał na Słowację, by 11 czerwca zmierzyć się z międzynarodową czołówką młodych kierowców. Zawody organizowane pod szyldem Sodi W Series (światowy ranking kierowców gokartów) odbywały się w Motokary Speed Kart i zakończyły się dla ... czytaj całość »

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku

Sobótka powraca. Huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku14.06.2022
Biblioteka Janowo zaprasza w piątek 24 czerwca od godzinie 17:00 na huczne rozpoczęcie lata w janowskim parku przy ul. Filtrowej. Wydarzenie nawiązuje do wieloletniej tradycji sobótek, czyli strażackiego festynu z pompą. Podobnie jak w minionych latach wydarzenie, które poprowadzi Leszek Winczewski,... czytaj całość »

Ekobohaterowie opanowali Rumię

Ekobohaterowie opanowali Rumię13.06.2022
Najpierw posprzątali ulice, a później świętowali w parku Starowiejskim. Mowa o ekobohaterach, czyli uczestnikach siódmej edycji „Czystej Rumi”. Celem akcji, jak co roku, było nie tylko wspólne oczyszczenie miejskiej przestrzeni z zalegających śmieci, ale i propagowanie ekologii w przystępny i prakty... czytaj całość »

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi

Zawodowcy z całego świata siłowali się w Rumi09.06.2022
Przez dwa dni (28-29 maja) w hali rumskiego MOSiR-u odbywały się Mistrzostwa Europy IFA w Armwrestlingu. Rywalizowali ze sobą najlepsi zawodnicy z całej Europy: juniorzy, seniorzy i mastersi, w tym osoby niepełnosprawne. Polacy stawali na podium ponad stukrotnie. czytaj całość »

Najpierw wspólne sprzątanie, później ekologiczny festyn. Zbliża się „Czysta Rumia”

Najpierw wspólne sprzątanie, później ekologiczny festyn. Zbliża się „Czysta Rumia”08.06.2022
Gokarty solarne, tworzenie budek dla ptaków, szycie woreczków na warzywa, koło fortuny, prezentacja pojazdów wywożących odpady czy ekologiczne warsztaty – między innymi takie bezpłatne atrakcje będą czekały 11 czerwca na uczestników „Czystej Rumi”. Zanim jednak rozpocznie się festyn, ekobohaterowie ... czytaj całość »

Rumianin złotym medalistą Judo Baltic Cup 2022

Rumianin złotym medalistą Judo Baltic Cup 202208.06.2022
Ponad tysiąc judoków z Polski, Ukrainy, Estonii, Szwecji, Macedonii oraz Izraela wzięło udział w XXI Międzynarodowym Turnieju International Judo Baltic Cup. Te największe w kraju zawody judo odbywały się od 3 do 7 czerwca w Gdynia Arena. Na podium stanął między innymi Dmytro Kyrychenko, mieszkaniec ... czytaj całość »

Centrum Integracji Społecznej ma nowego dyrektora

Centrum Integracji Społecznej ma nowego dyrektora07.06.2022
Istniejące od kwietnia 2017 roku Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Rumi ma nowego dyrektora. Kilka tygodni temu stanowisko objęła Renata Mielewczyk, pracownik pomocy społecznej z 23-letnim doświadczeniem. Jak podkreśla nowa szefowa, jednostka aktualnie koncentruje się na poszerzeniu zakresu świa... czytaj całość »

Rumscy Odyseusze w światowej czołówce

Rumscy Odyseusze w światowej czołówce 07.06.2022
Wspólne przygody, przezwyciężanie trudności, świetna zabawa i życiowa lekcja wiary we własne możliwości – tak uczniowie z Rumi będą wspominać swój udział w 41. Światowym Finale Odysei Umysły, który odbywał się od 24 do 29 maja na Uniwersytecie Stanowym Iowa. Reprezentanci naszego miasta, trenowani p... czytaj całość »

Chór świętej Cecylii koncertowo uczcił setne urodziny. Wydarzenie docenił maestro Krzesimir Dębski

Chór świętej Cecylii koncertowo uczcił setne urodziny. Wydarzenie docenił maestro Krzesimir Dębski06.06.2022
Frekwencja, owacje na stojąco, bisy oraz liczne komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych świadczą o tym, że Koncert Polskiej Muzyki Filmowej śmiało można uznać za wyjątkowy. Wydarzenie przygotowane z okazji 100-lecia działalności rumskiego Chóru świętej Cecylii dostrzegł nawet Krzesimir D... czytaj całość »

Przygarnij miejską roślinę!

Przygarnij miejską roślinę!06.06.2022
Na terenie Rumi trwa wymiana wiosennych nasadzeń (bratków, niezapominajek i stokrotek) na letnie (pelargonie, aksamitki, pokrzywki). Część wymienianych roślin zostanie ponownie zagospodarowana, natomiast nadwyżkę urząd miasta planuje przekazać mieszkańcom. czytaj całość »

Zestawienie miejskich inwestycji – maj 2022

Zestawienie miejskich inwestycji – maj 202203.06.2022
W maju postępowała bądź zakończyła się realizacja miejskich inwestycji związanych między innymi z oświatą, rekreacją i transportem. Szczegółowe informacje na temat tych przedsięwzięć można znaleźć w poniższym zestawieniu. czytaj całość »

Jak dzieci rządziłyby Rumią?

Jak dzieci rządziłyby Rumią?02.06.2022
O tym, co działoby się w mieście, gdyby to przedszkolaki przejęły władze, można się było przekonać podczas VI Dziecięcej Sesji Rady Miejskiej Rumi. Mimo że odbywające się na antresoli MOSiR-u obrady prowadzili dorośli samorządowcy, to właśnie dzieci prezentowały projekty uchwał i miały decydujący gł... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń